• Miskant olbrzymi Giganteus 2L
  • Miskant olbrzymi Giganteus 2L
  • Miskant olbrzymi Giganteus 2L
Miskant olbrzymi Giganteus 2L
search
Wszystkie produkty

Miskant olbrzymi Giganteus 2L

Miscanthus giganteus giganteus

Skrócony opis produktu:

Miskant olbrzymi Giganteus to długa, wieloletnia trawa o bardzo szybkim wzroście ,która tworzy duże i malownicze kępy. Egzotyczny wygląd sprawia ,że to jedna z najciekawszych odmian osiągająca długość ok. 2-3 metrów. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 24,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Przepiękny, niezwykle efektowny gatunek, który powstał ze skrzyżowania miskanta chińskiego z miskantem cukrowym. Jest to jedna z najsilniej rosnących traw ozdobnych uprawianych w Polsce. Miskant olbrzymi osiąga imponujące rozmiary, jednak nie jest gatunkiem ekspansywnym, dobrze jest wkopać ją w dużym wiadrze do gruntu by uniknąć rozrastania. 

kwiaty.png

Kwiaty: Roślina kwitnie we wrześniu-październiku, wytwarzając okazałe, srebrzysto-kremowe pióropusze. W naszym klimacie trawa zakwita rzadko i tylko w rejonach o najdłuższym okresie wegetacji. Palczasto-groniaste, srebrzyste wiechy mogą mieć do 30 cm długości. Pozostawione do wiosny kępy stanowią dekorację zimowego ogrodu.

liście.png

Liście: Posiada długie, przewieszające się, ciemnozielone liście, które zebrane są w okazałe, gęste kępy, mogą mieć nawet 1 cm średnicy.  Środek blaszki liściowej zdobi charakterystyczny, biały pasek biegnący wzdłuż nerwu głównego. Jesienią ulistnienie nabiera, ciepłej, słomkowej barwy. Blaszki liściowe są szorstkie w dotyku, na brzegu ostro piłkowane. 

stanowisko_wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Roślina preferuje gleby żyzne, piaszczysto-gliniaste o lekko kwaśnym pH, stanowiska słoneczne, zaciszne i osłonięte. Umiarkowanie wilgotna gleba zapewnia szybki wzrost, natomiast należy unikać miejsc zbyt suchych lub podmokłych. Wykazuje znaczną tolerancję na zanieczyszczenie gleby i powietrza oraz zasolenie. 

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Wiosną budzi się ze snu zimowego dość późno i niemrawo, ale jak tylko poczuje większe ciepło to rośnie w oczach. Pełnię rozwoju osiągają w trzecim sezonie wegetacyjnym. Zeszłoroczne liście należy ścinać dopiero wiosną gdy miną groźne mrozy. Kiedy kępa dostatecznie się rozrośnie miskant wytrzymuje zimy bez okrycia.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Mrozoodporny (Strefa 6). Wymaga zabezpieczenia w pierwszym roku przez okrycie agrowłókniną, słomą lub liśćmi albo gałązkami świerkowymi.

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Azja.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Termin kwitnienia
X
Wiek rośliny
3

Specyficzne kody

EAN13
5902539170979
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.