• Winorośl Reliance bezpestkowa 2L
  • Winorośl Reliance bezpestkowa 2L
  • Winorośl Reliance bezpestkowa 2L
  • Winorośl Reliance bezpestkowa 2L
  • Winorośl Reliance bezpestkowa 2L
  • Winorośl Reliance bezpestkowa 2L
  • Winorośl Reliance bezpestkowa 2L
  • Winorośl Reliance bezpestkowa 2L
Winorośl Reliance bezpestkowa 2L
search
Winorośl

Winorośl Reliance bezpestkowa 2L

Vitis Reliance

Skrócony opis produktu:

Reliance to odmiana winorośli, polecana do amatorskiej uprawy. Krzew ma dobrą plenność, dorodne, smaczne owoce z posmakiem truskawkowym, bez pestek. Winorośl jest wyjątkowo odporna na mróz i choroby grzybowe. Krzew owocuje obficie i regularnie w pierwszej połowie września.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana powstała w Rolniczej Stacji Doświadczalnej Clarksville/Arkansas w 1964r jako krzyżówka Ontario i Suffolk Red. Bardzo łatwa w uprawie w polskich warunkach klimatycznych. Ceniona za soczyste, słodkie owoce o truskawkowym posmaku, z delikatną skórką łatwo oddzielającą się od miąższu.  

Owoce

Owoce: Średniej wielkości, okrągłe, bezpestkowe (lub z niewielką pojedynczą miękką pestką niezauważalną przy jedzeniu), różowe do szaro-fioletowych. Miąższ soczysty ,słodki, przyjemny, łatwo oddzielający się od delikatnej skórki, z aromatem truskawkowym. Grona do 20 cm, cylindryczne lub stożkowe, dobrze wypełnione, średnio zwarte. W niektóre bardzo deszczowe lata jagody mogą pękać pod sam koniec dojrzewania. 

Owoce

Dojrzewanie: Owoce w pełni dojrzałe są zazwyczaj w połowie września. 

Liście

Liście: Liście średniej wielkości lub duże, ciemno zielone a na spodzie szaro zielone i omszone, z trzema szerokimi klapami. Ogonki liściowe żółto-zielone.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Winorośl wymaga stanowiska słonecznego i ciepłego. Preferuje glebę lekką, przepuszczalną, nie lubi ciężkiej, podmokłej i bardzo kwaśnej. Możliwa do uprawy na terenie całego kraju, nawet w okolicach o nie sprzyjającym klimacie dla innych odmian winorośli. Winorośl sadzimy co 1-1,5 metra, 10-15 cm głębiej niż rosną w doniczce. Mniejsze rośliny sadzimy w zagłębieniu i przysypujemy ziemią dopiero jesienią. Taki sposób sadzenia zdecydowanie zwiększa mrozoodporność krzewów winorośli i zwiększa efektywność podlewania

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Aby zbudować potężny system korzeniowy, winogrona potrzebują dużo wody. Opieka nad nowo posadzoną sadzonką winogron ogranicza się do systematycznego podlewania. Szczególnie ważne jest, aby zwracać uwagę na podlewanie wczesnym latem i kiedy winogrona dojrzewają. Każdy młody krzak winorośli wymaga do trzech wiader wody.

Cięcie

Cięcie: W pierwszym roku po posadzeniu zalecamy prowadzić na jednym do trzech pędów. W kolejnych latach cięcie zależy od wybranego sposobu prowadzenia. Zalecane przerzedzanie, prześwietlanie rośliny w celu uzyskania dobrej jakości owoców. Ciąć średnio, w miarę potrzeb, selekcjonować pędy. Zabieg ten najlepiej wykonywać późną jesienią oraz zimą (przed rozpoczęciem wegetacji), lub latem po częściowym zdrewnieniu nowych przyrostów.

Podpory

Podpory: Doskonale nadaje się na wszelkie pergole, ogrodzenia, altany, kratki, podpory ogrodowe.

Zimowanie

Zimowanie: Wytrzymuje spadki temperatur do -27 st. C. Młode sadzonki zaleca się jednak chronić na zimę (np. agrowłókniną). Na początku listopada obsypujemy krzewy ziemią, robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości, chroni to roślinę nie tylko przed niską temperaturą ale też przed zalaniem podczas odwilży.

Pochodzenie

Pochodzenie: USA.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX

Specyficzne kody

EAN13
5902539176346
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.