• Dereń jadalny 2L
  • Dereń jadalny 2L
  • Dereń jadalny 2L
  • Dereń jadalny 2L
  • Dereń jadalny 2L
  • Dereń jadalny 2L
  • Dereń jadalny 2L
Dereń jadalny 2L
search
Dereń jadalny

Dereń jadalny 2L

Cornus mas

Skrócony opis produktu:

Dereń jadalny to krzew ozdobny osiągający ok 4-7m wysokości, jednak w polskich warunkach nie osiąga tak sporych rozmiarów. We wrześniu i październiku na krzewie pojawiają się cierpkie owoce, które stanowią świetną bazę na dżemy i inne przetwory. Bardzo dobrze znosi nawet srogie zimy.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

35,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 35,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Dereń jadalny duży krzew ozdobny, który możemy formować niemal jak drzewko. Jego pokrój jest kulisty, a liście lśniąco zielone.

kwiaty.png

Kwiaty: Wypuszcza swe pąki kwiatowe na przełomie marca i kwietnia. Są one żółte i nieduże, za to intensywnie pachną. Zbierają się w luźne, okazałe i okrągłe baldachy.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwitnie w marcu i kwietniu. Kwiaty derenia są samopylne, ale najlepiej posadzić w ogrodzie minimum 2 różne odmiany aby krzyżowo się zapylały. Zagwarantuje to obfite, coroczne owocowanie. Każda z odmian jest odpowiednim zapylaczem dla wszystkich pozostałych.

liście.png

Liście: Atrakcyjne liście. Posiadają eliptyczno-jajowy kształt, są intensywnie zielone i ostro zakończone. Dodatkowo, wraz ze zmianą pór roku, liście przechodzą metamorfozę koloru, barwiąc się na purpurowofioletowy odcień, co nadaje roślinie wyjątkowego wyglądu..

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Małe, czerwone, owalne, cierpkie, soczyście czerwone owoce. Posiadają intensywnie czerwony kolor i podłużny kształt, w środku zaś skrywają soczysty miąższ i wydłużoną pestkę. Owoce mają od 1,5 do 2,5 cm długości. Można je spożywać na surowo, jednak należy przyznać, że są wyjątkowo kwaśne, przez co w naturalnej formie niezbyt smaczne. Da się przyrządzać z nich jednak doskonałe przetwory, z których najbardziej znanym jest alkoholowa nalewka – dereniówka. 

stanowisko:wymagania.png

Dojrzewanie: Owoce derenia jadalnego dojrzewają na przełomie sierpnia i września. 

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Dereń jadalny najpiękniej dojrzewa na pełnych słońca stanowiskach, jednak niewielki półcień również mu nie zaszkodzi. Roślina potrzebuje gleby żyznej i obfitej w wapń, która będzie stale i umiarkowanie wilgotna. Bardzo szkodzą mu tereny podmokłe, dlatego nie można przesadzić z jego nawadnianiem.

Cięcie

Pielęgnacja: Dereń jadalny nie wymaga przycinania, jednak można wykonywać cięcie, w celu zagęszczenia drzewa. Wszystkie pędy skracamy wtedy do długości 70 cm i usuwamy wszystkie zniszczone gałązki

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Świetnie radzi sobie w naszym klimacie. Mrozoodporna do -28°C. Zaleca się jednak by młode krzewy, na początku listopada obsypać ziemią (torfem), robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości lub okrywać agrowłókniną. 

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
żółty
Termin kwitnienia
IV
Pachnące kwiaty
tak
Dojrzewanie owoców
IX
VIII

Specyficzne kody

EAN13
5905072261746
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.