• Jarząb Krasavica 2L
  • Jarząb Krasavica 2L
  • Jarząb Krasavica 2L
  • Jarząb Krasavica 2L
Jarząb Krasavica 2L
search
Jarząb

Jarząb Krasavica 2L

Sorbus aucuparia Krasavica

Skrócony opis produktu:

Jarząb Krasavica to rosyjska odmiana drzewa, o dekoracyjnych białych, miododajnych kwiatach, kwitnących w maju, owoce jadalne, soczyste, kuliste, o pomarańczowej barwie, dojrzewają od września do wczesnej zimy, odmiana bardzo plenna. Jarząb Krasavica rośnie w formie niewysokiego drzewa, osiąga zwykle 3-5m wysokości.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

32,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 32,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Mieszaniec międzyrodzajowy jarzębu pospolitego z gruszą (najprawdopodobniej gruszą pospolitą), otrzymany przez Miczurina. Jarząb Krasavica jest odmianą plenną, niezawodnie co roku rodzi znaczne ilości dużych owoców. 

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty białe, drobne, 5-krotne, zebrane w wielkokwiatowe podbaldachy. Precików 15-20. Słupek złożony z 2-5 owocolistków i tyle samo szyjek. Roślina miododajna. Kwiaty lekko pachnące. 

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwitnie w połowie maja. 

liście.png

Liście: Liście ciemnozielone, błyszczące, od spodu nieco omszone, złożone z trzech lub czterech par listków. Jesienią bardzo ładnie przebarwiają się w odcienie czerwieni i różu.

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Zawiązuje bardzo duże, okrągłe, pomarańczowe owoce z soczystym pomarańczowym miąższem, o średnicy około 1,5 cm i masie dochodzącej do 1,5 g. Owoce są jadalne, o słodko-kwaskowatym, orzeźwiającym smaku, z lekką goryczką. Jej owoce nadają się do bezpośredniego spożycia (zwłaszcza po przemrożeniu czyli po przymrozkach lub po przechowywaniu przez kilka godzin w zamrażalniku), doskonała do przetworów.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Dobrze rośnie i owocuje nawet w niekorzystnych warunkach, chociaż najlepiej plonuje na zasobnych glebach próchnicznych, średnio wilgotnych i przepuszczalnych. Tolerancyjna w stosunku do odczynu podłoża. Starsze drzewka zimą poddawać cięciu prześwietlającemu, w czasie suszy podlewać. 

Zimowanie

Zimowanie: Całkowita mrozoodporność (strefa 2- do -32°C ). 

Pochodzenie

Pochodzenie: Rosja.

Ograniczenia

Ograniczenia: Ze względu na przepisy fitosanitarne w przypadku tego produktu niemożliwa jest jego wysyłka do 🇪🇪Estonia, 🇪🇸Hiszpania, 🇫🇷Francja, 🇮🇹Włochy, 🇱🇻Łotwa, 🇫🇮Finlandia, 🇱🇹Litwa, 🇮🇪Irlandia, 🇬🇧UK, 🇸🇮Słowenia, 🇸🇰Słowacja

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX

Specyficzne kody

EAN13
5902539179149
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.