• Jarząb Likjornaja 2L
Jarząb Likjornaja 2L
search
Jarząb

Jarząb Likjornaja 2L

Skrócony opis produktu:

Jarząb Likjornaja to rosyjska odmiana drzewa dorastającego do 6m, miododajna, o kwiatach białych, pojawiąjących się w połowie maja, owoce przypominające kształtem aronię, jadalne, duże, ciemnopurpurowe z białym nalotem, słodkie, dojrzewają we wrześniu. Nadają się zarówno do spożycia na surowo, jak i na przetwory. Odmiana polecana do uprawy amatorskiej.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

32,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 27,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Likjornaja to kolejna wyhodowana przez Iwana Miczurina krzyżowana jarzębina powstała na bazie krzyżówki gorzkiej jarzębiny sorbus aucuparia z aronią aronia melanocarpa. Drzewko rośnie średnio silnie, obficie plonuje. 

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty białe, drobne, 5-krotne, zebrane w wielkokwiatowe podbaldachy. Precików 15-20. Słupek złożony z 2-5 owocolistków i tyle samo szyjek. Roślina miododajna. 

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwitnie w połowie maja. 

liście.png

Liście: Liście są w zarysie szerokojajowate, 6-16 cm długie. Mają 3-4 różne formy. Niektóre są jajowate, sercowate inne są nieregularnie powycinane, lub klapowate, zaś jeszcze inne niesymetryczne, jak u wiązu. Liście z wierzchu są jasnozielone, zaś od spodu krótko owłosione. Liście jesienią zabarwiają się na kolor żółty lub pomarańczowoczerwony. 

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Owoc ciemnogranatowy. Osadzony jest na długiej zwisającej szypułce jak wiśnia. Ma 2-3 cm długości. Owoce dojrzewają w sierpniu. Soczyste, słodko-kwaśne, kuliste, bardzo smaczne, doskonale nadają się na marmolady, syropy, alkohole. Zawierają dużo witaminy C oraz A. Dojrzewają w sierpniu. Szybko opadają.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Ma małe wymagania glebowe i rośnie niemal w każdych warunkach. Dość odporna na suszę. Dobrze rośnie zarówno na słońcu, jak i w półcieniu. Przydatna do nasadzeń w ogrodach przydomowych, ale także w zieleni osiedlowej i parkowej. Polecana jako amatorska roślina sadownicza. Do zastosowania w nasadzeniach przydrożnych i krajobrazowych. Najlepiej wygląda posadzona pojedynczo.  

Zimowanie

Zimowanie: Całkowita mrozoodporność (strefa 2). 

Pochodzenie

Pochodzenie: Rosja.

Ograniczenia

Ograniczenia: Ze względu na przepisy fitosanitarne w przypadku tego produktu niemożliwa jest jego wysyłka do 🇪🇪Estonia, 🇪🇸Hiszpania, 🇫🇷Francja, 🇮🇹Włochy, 🇱🇻Łotwa, 🇫🇮Finlandia, 🇱🇹Litwa, 🇮🇪Irlandia, 🇬🇧UK, 🇸🇮Słowenia, 🇸🇰Słowacja

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX

Specyficzne kody

EAN13
5905072261791
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.