• Jarząb Titan 2L
  • Jarząb Titan 2L
Jarząb Titan 2L
search
Jarząb

Jarząb Titan 2L

Skrócony opis produktu:

Jarząb Titan to rosyjska odmiana niewielkiego drzewka, dorastająca do 3m, o dekoracyjnych białych kwiatach, kwitnących w maju, owoce jadalne, duże, kuliste, od ciemnoczerwonych do filetowych, o smaku słodko-kwaśnym, dojrzewają w połowie września. Odmiana polecana do uprawy amatorskiej.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

32,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 27,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Odmiana powstała poprzez zapylenie Sorbus ‘Burka’ pyłkiem gruszy. Zapylenia dokonał Iwan Miczurin, lecz po jego śmierci jedną z siewek opisała i nazwała w 1916 roku A.C. Tichonowa. Bardzo obficie plonująca odmiana i odporna na mróz, choroby i szkodniki, plonuje regularnie, corocznie.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty białe, drobne, lekko pachnące i miododajne. 

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwitnie w połowie maja. 

liście.png

Liście: Liście zróżnicowane, od pierzasto złożonych do pojedynczych, jedynie głęboko klapowanych. Jeśli liście pierzaste liczą 7-9 listków, przy czym listek wierzchołkowy jest największy, często klapowany. Liście błyszczące, sztywne, skórzaste, ciemnozielone, spodnia strona jasnozielona, brzeg grubo ząbkowany. 

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Owoce ciemnorubinowe, z pomarańczowym miąższem i białawym nalotem, bardzo duże, o masie 1-1,6 g, kuliste. Owoce soczyste, słodko-kwaśne, lekko cierpkie, nadają się do spożycia na surowo lub w formie przetworzonej. Dojrzewają w drugiej połowie września. 

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Ma małe wymagania glebowe i rośnie niemal w każdych warunkach. Odpowiada mu gleba gliniasto-piaszczysta, przeciętna, lekko kwaśna, obojętna, słabo zasadowa. Dość odporna na suszę. Dobrze rośnie zarówno na słońcu, jak i w półcieniu.

Zimowanie

Zimowanie: Odmiana całkowicie odporna na mróz (strefa 3) 

Pochodzenie

Pochodzenie: Rosja.

Ograniczenia

Ograniczenia: Ze względu na przepisy fitosanitarne w przypadku tego produktu niemożliwa jest jego wysyłka do 🇪🇪Estonia, 🇪🇸Hiszpania, 🇫🇷Francja, 🇮🇹Włochy, 🇱🇻Łotwa, 🇫🇮Finlandia, 🇱🇹Litwa, 🇮🇪Irlandia, 🇬🇧UK, 🇸🇮Słowenia, 🇸🇰Słowacja

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
IV
V
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX
X

Specyficzne kody

EAN13
5905072261807
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.