• Morwa czarna Illinois Everbearing 1L
  • Morwa czarna Illinois Everbearing 1L
  • Morwa czarna Illinois Everbearing 1L
Morwa czarna Illinois Everbearing 1L
search
Morwa

Morwa czarna Illinois Everbearing 1L

Morus Illinois Everbearing

Skrócony opis produktu:

Morwa czarna Illinois Everbearing to odmiana wyselekcjonowana w USA  i chętnie uprawiana, ze względu na wyśmienite owoce i długi czas zbiorów  niemal przez całe lato - od połowy czerwca do sierpnia. Odmiana bardzo plenna, charakteryzujące się bardzo dużymi owocami, które mogą osiągać 2 cm długości. Drzewko dorasta do około 5-8 m wysokości. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 24,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Drzewo lub krzew ozdobny oraz owocowy. Szybko wchodzi w okres owocowania – już w 2-3 roku uprawy. Występuje w postaci bujnie rosnących drzew, dorastających do około 5-8 m wysokości. Owoce w pełni dojrzałości są czarne, podłużne, bez nasion w smaku słodko-kwaskowe, aromatyczne, bardzo smaczne i orzeźwiające. Można je spożywać na świeżo jak również w formie suszonej lub przerabiać na dżemy, marmolady, wina. Odmiana mrozoodporna nie potrzebuje zapylacza.

kwiaty.png

Kwiaty: Drobne, żółte. Kwiaty męskie składają się z czterech płatków i czterech pręcików, zebrane są we wzniesione kotki. Kwiaty żeńskie zebrane w krótkoszypułowych główkach o zalążniach z dwoma słupkami. Kwitnie w maju lub czerwcu.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Morwa kwitnie w maju/czerwcu. 

liście.png

Liście: Liście są w zarysie szerokojajowate, 6 – 16 cm długie. Mają 3 – 4 różne formy. Niektóre są jajowate, sercowate inne są nieregularnie powycinane, lub klapowate, zaś jeszcze inne niesymetryczne, jak u wiązu. Liście z wierzchu są jasnozielone, zaś od spodu krótko owłosione. 

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Owoce w pełni dojrzałości są czarne, podłużne, bez nasion w smaku słodko-kwaskowe, aromatyczne, bardzo smaczne i orzeźwiające.  Odmiana, która oprócz walorów estetycznych posiada cenne właściwości prozdrowotne. Owoce posiadają wiele witamin w tym witaminę C, z grupy B oraz mikro- i makroelemanty.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Morwa  najlepiej czuję się w glebie piaszczystej i lekkiej, oraz w miejscach ciepłych i słonecznych, osłoniętych przed wiatrem. Nie lubi mieć za mokro, dlatego należy pamiętać aby nie posadzić jej na terenie gdzie poziom wód jest wysoki.  

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Nie tniemy. W przypadku cięcia formującego lub ograniczającego wzrost wykonujemy je pod koniec zimy. Roślina wytwarza wiele odrostów korzeniowych i dobrze reaguje na cięcie.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (wytrzymuje spadki temperatury do -20°C). W ostre zimy w chłodniejszych regionach Polski może przemarzać, więc wymaga osłon na zimę (w szczególności młode okazy).  Dość dobrze znosi niskie temperatury. Po przemarznięciu szybko się regeneruje. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Azja.

Ograniczenia

Ograniczenia: Ze względu na przepisy fitosanitarne w przypadku tego produktu niemożliwa jest jego wysyłka do 🇪🇪Estonia, 🇪🇸Hiszpania, 🇫🇷Francja, 🇮🇹Włochy, 🇱🇻Łotwa, 🇫🇮Finlandia, 🇱🇹Litwa, 🇮🇪Irlandia, 🇬🇧UK, 🇸🇮Słowenia, 🇸🇰Słowacja

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
żółty
Termin kwitnienia
V
VI
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
V
VI
VII
VIII
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5905072261876
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy