• Wiciokrzew zaostrzony 1L
  • Wiciokrzew zaostrzony 1L
  • Wiciokrzew zaostrzony 1L
  • Wiciokrzew zaostrzony 1L
  • Wiciokrzew zaostrzony 1L
  • Wiciokrzew zaostrzony 1L
Wiciokrzew zaostrzony 1L
search
Polecane w tym miesiącu

Wiciokrzew zaostrzony 1L

Lonicera acuminata

Skrócony opis produktu:

Wiciokrzew zaostrzony to silne pnącze z przyrostem rocznym ok 1m, osiągające do 4m wysokości. Niezwykle dekoracyjne zarówno latem jak i zimą. Wczesnym latem zdobione przez kwiaty, następnie przez ozdobne, ciemne owoce. Pnącze jest zimozielone dzięki czemu liście zdobią ogród nawet zimą. Nadaje się na wszelkiego rodzaju altany i pergole, a także do uprawy w pojemnikach czy na balkonach.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

19,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 19,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana pochodząca z Himalajów. Jedna z najbardziej cenionych odmian, ze względu na zimozielone liście i piękne żółte kwiaty. Mało wymagająca odmiana, dość odporna na mrozy i choroby. Idealnie nadaje się dla początkujących ogrodników. Nadaje się do porastania wszelkich altan, pergoli i ogrodzeń, a także do uprawy w pojemnikach.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty małe, śr. 2-4 cm, rurkowate, kremowe na początku kwitnienie, a żółte pod koniec, zebrane w główkowate kwiatostany na szczytach pędów. pojawiają się obficie VI-X 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie od czerwca do października.  

Liście

Liście: Liście dekoracyjne, zimozielone, wąskie, dł. 5-8 cm, szer. 1,5-2,5 cm, ciemnozielone, ostro zakończone, z sercowatą nasadą, gęsto owłosione. 

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Owoce to drobne, fioletowoczarne jagody z jasnym woskowym nalotem; dojrzewają IX-XI. Pędy wijące się.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Najlepiej rośnie na stanowiskach półcienistych, zachodnich lub północnych, osłoniętych od silnych wiatrów. Ładnie kwitnie w pełnym słońcu, ale na takim stanowisku zimą mogą przemarzać liście. Toleruje większość gleb, z wyjątkiem bardzo ubogich, podsychających, ale najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych, gliniastych, wilgotnych, ale nie podmokłych, lekko zasadowych.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Nie wymaga cięcia, ale dobrze je znosi wiosną należy usunąć głownie uschnięte lub uszkodzone pędy, pozostałe pozostawić lub przyciąć według potrzeby. Raz na 2-3 lata, zalecane jest cięcie odmładzające, które pozwoli uniknąć ogołocenia podstawy rośliny.

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 6b; do -20°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Pnącze zimozielone.

Pochodzenie

Pochodzenie: Himalaje.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
tak
Kolor kwiatów
żółty
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX
X

Specyficzne kody

EAN13
5902539172591
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.