• Figowiec Pospolity 2L
  • Figowiec Pospolity 2L
  • Figowiec Pospolity 2L
  • Figowiec Pospolity 2L
Figowiec Pospolity 2L
search
Rośliny owocowe

Figowiec Pospolity 2L

Ficus carica

Skrócony opis produktu:

Figowiec Pospolity inaczej figowiec jadalny, wytwarza jadalne i smaczne owoce. Odmianę tą z powodzeniem można  uprawiać w Polsce, gdyż jest mrozoodporna.  Krzew obficie owocujący, samopylny, dorastający do 2-3m. Figowca w naszych warunkach klimatycznych powinniśmy przez pierwsze 2-3 lata uprawiać w pojemniku na tarasie lub balkonie.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

36,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 36,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png
 Opis ogólny: Figowiec ten jest jednym z najwytrzymalszych gatunków. Jest rośliną samopylną, obficie owocującą również w naszych warunkach klimatycznych. Figa w naturze jest rośliną dwupienną, zapylaną przez gatunek błonkówek, rozwijających się wewnątrz kwiatostanów. Obecnie występują różne odmiany figowca, jednak należy nadmienić, że w ich obrębie istnieją odmiany: dalmatyńska (zawiązuje owoce bez nasion i nie wymaga zapylenia). Dorasta do 2-3m. 
kwiaty.png

Kwiaty: Wiosną lub latem w kątach liści wyrastają drobne, niepozorne kwiaty zebrane w kwiatostan zamknięty, z którego rozwija się owoc pozorny nazywany figą. Daje owoce bez konieczności zapylania. Ma osobniki męskie i żeńskie. 

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwitnie od maja do czerwca.

liście.png

Liście: Liście są duże, mocno powcinane, 3-5 klapowe, długoogonkowe, chropowate i matowe z wierzchu oraz miękko owłosione od spodu. Zwykle pojawiają się w szczytowej części pędów.

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Owoce jadalne, małej i średniej wielkości (3-10 cm). Dojrzałe figi mają barwę zieloną, purpurową lub fioletową , miąższ różowy, słodki. Owoc figi to właściwie owocostan rzekomy powstały z kwiatostanu żeńskiego. Krzewy męskie zaś zawiązują tzw. kozie figi. Wyglądają jak niewyrośnięte owoce. Są puste w środku. Owoce figi pojawiają się po roku do dwóch lat od posadzenia. Czas zbioru to koniec lipca, kiedy owoce zwisają już do dołu.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Figowiec pospolity w uprawie oczekuje stanowiska słonecznego i ciepłego oraz żyznej, próchniczej, przepuszczalnej, lekko wilgotnej gleby. 

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Nie wymaga cięcia jednak na wiosnę przycinamy gałązki oraz pozbywamy się przemarzniętych części. Figa jadalna najwięcej wody potrzebuje od momentu wypuszczania liści wiosną do początku sierpnia. 

Zimowanie

Zimowanie: Figowca w naszym klimacie musimy na zimę chronić. Pień okręcamy dokładnie słomą, natomiast ziemię dookoła niego pokrywamy kompostem lub korą tak, by nie przemarzły korzenie rośliny. Figi w donicach powinny zimować w nieogrzewanym lub słabo ogrzewanym pomieszczeniu z oknem, np. piwnicy lub garażu.

Pochodzenie

Pochodzenie: Europa.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
V
VI
Dojrzewanie owoców
IX
VII
VIII

Specyficzne kody

EAN13
5905072267335
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.