• Obecnie brak na stanie
  • Winorośl Rondo 2L
  • Winorośl Rondo 2L
  • Winorośl Rondo 2L
Winorośl Rondo 2L
search
Winorośl

Winorośl Rondo 2L

Vitis Rondo

Skrócony opis produktu:

Niemiecka odmiana nadająca się zarówno na wino jak i do jedzenia. Odmiana owocuje obficie, a jej hodowla nie jest zbyt skomplikowana. Jest jedną z najczęściej wybieranych odmian w Polsce. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana deserowa jak i przerobowa pochodząca z Niemiec. Ze względu na swoją wszechstronność bardzo dobrze przyjęła się w Polsce. W jej owoców możemy uzyskać wino o pięknej rubinowej barwie. 

Owoce

Owoce: Jagody małe lub średnie, kuliste, koloru granatowego aż po czarny. O smacznym, słodkim miąższu, o aromacie maliny.

Owoce

Dojrzewanie: Owoce dojrzewają pod koniec sierpnia lub na początku września, jednak jeśli mają być przeznaczone na wino zaleca się poczekać ze zbiorem do drugiej połowy września. 

Liście

Liście: Liście dość duże, trójklapowe, ciemnozielone.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Winorośl wymaga stanowiska słonecznego i ciepłego. Preferuje glebę żyzną, delikatnie wilgotną, lekką, przepuszczalną, nie lubi ciężkiej, podmokłej. Możliwa do uprawy na terenie całego kraju, nawet w okolicach o nie sprzyjającym klimacie dla innych odmian winorośli. Winorośl sadzimy co 1-1,5 metra, 10-15 cm głębiej niż rosną w doniczce. Mniejsze rośliny sadzimy w zagłębieniu i przysypujemy ziemią dopiero jesienią. Taki sposób sadzenia zdecydowanie zwiększa mrozoodporność krzewów winorośli i zwiększa efektywność podlewania.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Aby zbudować potężny system korzeniowy, winogrona potrzebują dużo wody. Opieka nad nowo posadzoną sadzonką winogron ogranicza się do systematycznego podlewania. Szczególnie ważne jest, aby zwracać uwagę na podlewanie wczesnym latem i kiedy winogrona dojrzewają. Każdy młody krzak winorośli wymaga do trzech wiader wody. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę by ziemia nie stała się zbyt podmokła.

Cięcie

Cięcie: W pierwszym roku po posadzeniu zalecamy prowadzić na jednym do trzech pędów. W kolejnych latach cięcie zależy od wybranego sposobu prowadzenia. Zalecane przerzedzanie, prześwietlanie rośliny w celu uzyskania dobrej jakości owoców. Ciąć średnio, w miarę potrzeb, selekcjonować pędy. Zabieg ten najlepiej wykonywać późną zimą (przełom lutego i marca) oraz w czasie wegetacji.

Podpory

Podpory: Doskonale nadaje się na wszelkie pergole, ogrodzenia, altany, kratki, podpory ogrodowe.

Zimowanie

Zimowanie: Wytrzymuje spadki temperatur do -23 st. C. Młode sadzonki zaleca się jednak chronić na zimę (np. agrowłókniną). Na początku listopada obsypujemy krzewy ziemią, robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości, chroni to roślinę nie tylko przed niską temperaturą ale też przed zalaniem podczas odwilży.

Pochodzenie

Pochodzenie: Niemcy.

Ograniczenia

Ograniczenia: Ze względu na przepisy fitosanitarne w przypadku tego produktu niemożliwa jest jego wysyłka do Niemiec. 

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX
VIII

Specyficzne kody

EAN13
5902539176322
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.