• Winorośl Delaware 2L
  • Winorośl Delaware 2L
  • Winorośl Delaware 2L
  • Winorośl Delaware 2L
Winorośl Delaware 2L
search
Winorośl

Winorośl Delaware 2L

Vitis x labruscana Delaware

Skrócony opis produktu:

Winorośl Delaware to mieszaniec międzygatunkowy, to słodka hybrydowa odmiana należąca do rodziny Vitaceae. Krzew o silnym wzroście, ale cienkich pędach. Plonuje obficie i regularnie. Owoce są smaczne, słodkie o truskawkowym aromacie i ledwie wyczuwalnym. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Mieszaniec międzygatunkowy z udziałem V. labrusca, V.aestivalis, V.cinerea i V.vinifera. Słodkie, łatwo obierane winogrona są używane przede wszystkim do produkcji wina w Stanach Zjednoczonych. W Japonii i Korei Południowej winogrona Delaware są jedną z najpopularniejszych odmian winogron stołowych i są spożywane jako słodka przekąska. Delaware służy do produkcji win, w tym wina wytrawnego, słodkiego i lodowego, i słynie z pikantnych win musujących.

Owoce

Owoce: Grona małe lub średnie, wydłużone, stożkowatocylindryczne, średnio zwarte. Jagody małe, kuliste lub lekko owalne. Skórka różowoczerwona z obfitym woskowym nalotem. Jagody smaczne, ale o grubej skórce i dużych nasionach. Jest to odmiana typu slipskin, co oznacza, że ​​jej skóra bardzo łatwo odrywa się od miąższu. Jagody tych mieszańców cechuje lekko śluzowaty miąższ, nie zrośnięty ze skórką. Jagody są smaczne, słodkie o truskawkowym aromacie i ledwie wyczuwalnym.

Owoce

Dojrzewanie: Pora dojrzewania owoców jest późna i przypada na sierpień/wrzesień . 

Liście

Liście: Liście średnie lub duże z pięcioma klapami. Górne boczne klapy długie, mocno wycięte i podobnie jak klapa środkowa zakończone ostrym wierzchołkiem. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Winorośl wymaga stanowiska słonecznego i ciepłego. Preferuje glebę lekką, przepuszczalną, nie lubi ciężkiej, podmokłej. Możliwa do uprawy na terenie całego kraju, nawet w okolicach o nie sprzyjającym klimacie dla innych odmian winorośli. Winorośl sadzimy co 1-1,5 metra, 10-15 cm głębiej niż rosną w doniczce. Mniejsze rośliny sadzimy w zagłębieniu i przysypujemy ziemią dopiero jesienią. Taki sposób sadzenia zdecydowanie zwiększa mrozoodporność krzewów winorośli i zwiększa efektywność podlewania

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Aby zbudować potężny system korzeniowy, winogrona potrzebują dużo wody. Opieka nad nowo posadzoną sadzonką winogron ogranicza się do systematycznego podlewania. Szczególnie ważne jest, aby zwracać uwagę na podlewanie wczesnym latem i kiedy winogrona dojrzewają. Każdy młody krzak winorośli wymaga do trzech wiader wody.

Cięcie

Cięcie: W pierwszym roku po posadzeniu zalecamy prowadzić na jednym do trzech pędów. W kolejnych latach cięcie zależy od wybranego sposobu prowadzenia. Zalecane przerzedzanie, prześwietlanie rośliny w celu uzyskania dobrej jakości owoców. Ciąć średnio, w miarę potrzeb, selekcjonować pędy. Zabieg ten najlepiej wykonywać późną jesienią oraz zimą (przed rozpoczęciem wegetacji), lub latem po częściowym zdrewnieniu nowych przyrostów.

Podpory

Podpory: Doskonale nadaje się na wszelkie pergole, ogrodzenia, altany, kratki, podpory ogrodowe.

Zimowanie

Zimowanie: Wytrzymuje spadki temperatur do -24 st. C. Młode sadzonki zaleca się jednak chronić na zimę (np. agrowłókniną). Na początku listopada obsypujemy krzewy ziemią, robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości, chroni to roślinę nie tylko przed niską temperaturą ale też przed zalaniem podczas odwilży.

Pochodzenie

Pochodzenie: USA.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX
VIII

Specyficzne kody

EAN13
5902539176544
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.