• Obecnie brak na stanie
  • Winorośl Romulus bezpestkowa 2L
  • Winorośl Romulus bezpestkowa 2L
  • Winorośl Romulus bezpestkowa 2L
Winorośl Romulus bezpestkowa 2L
search
Winorośl

Winorośl Romulus bezpestkowa 2L

Vitis Romulus

Skrócony opis produktu:

Winorośl Romulus ta odmiana winogron białych jest nową międzygatunkową odmianą Thompson Seedless (Sultana ) x Ontario. Odmiana późno dojrzewająca i energiczna, odporna na mróz i choroby. Duże winogrona mają jagody bez pestek o aromacie truskawki. Dorasta do 5-8 metrów wysokości. Plonuje obficie 8-12 kg z krzaka. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Winorośl Romulus powstała z krzyżówki bezpestkowej winogron Ontario i Thompson White, ale Romulus jest bardziej odporny na zimno niż którykolwiek z rodziców.

Owoce

Owoce:  Grona są średnie i duże ok 200-400 g, stożkowate, umiarkowanie luźne. Jagody są średnie, 1,5 x 1,7 cm, zaokrąglone, zielono-złote, bez pestek. Miąższ mięsisty-soczysty, smak harmonijny ananasowo-truskawkowy.

Owoce

Dojrzewanie: Owoce są dojrzałe w drugiej połowie września.

Liście

Liście: Liście średniej wielkości, klapowate, zielone.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Winorośl wymaga stanowiska słonecznego i ciepłego. Preferuje glebę lekką, przepuszczalną, nie lubi ciężkiej, podmokłej. Najlepiej rośnie i owocuje w glebach lekko kwaśnych. Możliwa do uprawy na terenie całego kraju, nawet w okolicach o nie sprzyjającym klimacie dla innych odmian winorośli. Winorośl sadzimy co 1-1,5 metra, 10-15 cm głębiej niż rosną w doniczce. Mniejsze rośliny sadzimy w zagłębieniu i przysypujemy ziemią dopiero jesienią. Taki sposób sadzenia zdecydowanie zwiększa mrozoodporność krzewów winorośli i zwiększa efektywność podlewania

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Aby zbudować potężny system korzeniowy, winogrona potrzebują dużo wody. Opieka nad nowo posadzoną sadzonką winogron ogranicza się do systematycznego podlewania. Szczególnie ważne jest, aby zwracać uwagę na podlewanie wczesnym latem i kiedy winogrona dojrzewają. Każdy młody krzak winorośli wymaga do trzech wiader wody.

Cięcie

Cięcie: W pierwszym roku po posadzeniu zalecamy prowadzić na jednym do trzech pędów. W kolejnych latach cięcie zależy od wybranego sposobu prowadzenia. Zalecane przerzedzanie, prześwietlanie rośliny w celu uzyskania dobrej jakości owoców. Krzew rośnie silnie i nadaje się także do wysokopiennego formowania w formie pergoli. Zagęszcza się silnie i wymaga dlatego starannego cięcia , w tym letniego, gdyż wydaje wiele pędów. Ciąć średnio, w miarę potrzeb, selekcjonować pędy. Zabieg ten najlepiej wykonywać późną jesienią oraz zimą (przed rozpoczęciem wegetacji), również latem po częściowym zdrewnieniu nowych przyrostów. Zaleca się selekcjonowanie gron.

Podpory

Podpory: Doskonale nadaje się na wszelkie pergole, ogrodzenia, altany, kratki, podpory ogrodowe.

Zimowanie

Zimowanie: Wytrzymuje spadki temperatur do -28 st. C. Młode sadzonki zaleca się jednak chronić na zimę (np. agrowłókniną). Na początku listopada obsypujemy krzewy ziemią, robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości, chroni to roślinę nie tylko przed niską temperaturą ale też przed zalaniem podczas odwilży.

Pochodzenie

Pochodzenie: USA.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX
X

Specyficzne kody

EAN13
5902539171037
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.