• Laurowiśnia wschodnia Otto Luyken karłowa 1L
  • Laurowiśnia wschodnia Otto Luyken karłowa 1L
Laurowiśnia wschodnia Otto Luyken karłowa 1L
search
Wszystkie produkty

Laurowiśnia wschodnia Otto Luyken karłowa 1L

Prunus laurocerasus

Skrócony opis produktu:

Laurowiśnia wschodnia Otto Luyken to zimozielony kompaktowy krzew. Rośnie wolno i nie przekracza 1 metra wysokości i szerokości. Pędy wznoszą się ukośnie ku górze, liście ciemnozielona nie opadają na zimę, zdobiąc ogród przez cały rok. Roślina zakwita w maju, drobnymi, kremowobiałymi i pachnącymi kwiatami. Uprawiana jest jako roślina ozdobna w ogrodach przydomowych. Można sadzić pojedynczo lub w niewielkich grupach. Możliwa uprawa na balkonach, tarasach w dużych pojemnikach, chowanych na zimę do chłodnego pomieszczenia.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

22,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 22,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Laurowiśnia wschodnia, zwana też wawrzynośliwą lub laurośliwą, to roślina wieloletnia z rodziny różowatych.  Laurowiśnia wschodnia jest jedną z tych roślin, które sprawdzają się świetnie jako żywopłot w przydomowym ogródku lub na działce. Nie jest to gatunek szczególnie wymagający pod względem uprawy. 

kwiaty.png

Kwiaty:  Roślina zakwita w maju, drobnymi, kremowobiałymi i pachnącymi kwiatami, zebranymi w grona u szczytów pędów. Pod koniec lata dojrzewają owoce, są to czarne i dosyć małe kulki, doskonale kontrastują z ciemnozielonymi liśćmi. Owoce laurowiśni są trujące.

liście.png

Liście: Ciemnozielone, błyszczące i skórzaste liście nie opadają i zdobią roślinę przez cały rok.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Może rosnąć na stanowiskach nasłonecznionych i cienistych. Może rosnąć w cieniu, pod koronami drzew. Wymaga żyznej i wilgotnej gleby z dużą zawartością wapnia oraz stanowiska osłoniętego od wiatru. Idealnym stanowiskiem jest miejsce osłonięte przed wysuszającym działaniem zimowego słońca i wiosennego, wschodniego wiatru. Glebę warto ściółkować. 

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Doskonale znosi cięcie i dlatego jest często stosowana na formowane i nieformowane żywopłoty. Laurowiśnia nie wymaga corocznego cięcia, usuwamy tylko pędy martwę bądź uszkodzone. 

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Mrozoodporna -20℃ (strefa mrozoodporności roślin 6b) Jednak późną jesienią należy osłonić je przed mrozem włókniną lub słomianymi matami. Okrycie powinno być jednak stosunkowo luźne, gdyż laurowiśnia nie lubi szczelnej otuliny Podczas mroźnych zim zdarza się, że przemarza, nie trzeba jej wtedy jednak usuwać. Wystarczy przyciąć przy ziemi obumarłe pędy, a szybko wypuści nowe. 

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Niemcy.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
tak
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
V
Pachnące kwiaty
tak

Specyficzne kody

EAN13
5905072267526
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy