• Tawuła szara Grefsheim 1l
  • Tawuła szara Grefsheim 1l
  • Tawuła szara Grefsheim 1l
  • Tawuła szara Grefsheim 1l
  • Tawuła szara Grefsheim 1l
  • Tawuła szara Grefsheim 1l
  • Tawuła szara Grefsheim 1l
Tawuła szara Grefsheim 1l
search
Rośliny ozdobne

Tawuła szara Grefsheim 1l

Spiraea x cinerea

Skrócony opis produktu:

Rozłożysty krzew, który kwitnie jako jeden z pierwszych - jego przewieszające się pędy całe obsypane są białymi kwiatami. Krzew dorasta do około 1,5 m wysokości i osiąga podobną szerokość. Posiada malowniczy, fontannowy, szeroki pokrój. Kwitnie bardzo obficie, na przełomie kwietnia i maja. Drobne, białe kwiaty, zebrane w baldachogrona, pokrywają w całości ubiegłoroczne przyrosty. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

19,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 19,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Tawuła szara Grefsheim (Spiraea x cinerea) to średniej wielkości krzew z rodziny różowatych (Rosaceae). Jest to roślina mieszańcowa o pochodzeniu norweskim, chętnie uprawiana w ogrodach i wykorzystywana w zieleni miejskiej Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS) przyznało w 1984r odmianie Grefsheim wyróżnienie Award of Garden Merit (AGM). Doskonale prezentuje się w postaci luźnych żywopłotów, które wyjątkowo spektakularnie wyglądają w czasie kwitnienia. Może być też wykorzystana do tworzenia żywopłotów formowanych lub szpalerów. Znakomicie wygląda także jako soliter na tle ściany domu, ogrodzenia lub trawnika. 

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty są drobne, białe. Pojawiają się na zeszłorocznych, bezlistnych jeszcze pędach wczesną wiosną, niemal całkowicie pokrywając roślinę. Kwiaty są zebrane w niewielkie baldachogrona1. Każdy kwiat ma średnicę około 1 cm i składa się z 5 płatków. Kwiaty wydzielają delikatny, przyjemny zapach

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwitnie na przełomie kwitnia i maja. Kwitnienie jest obfite, zwłaszcza na słonecznych stanowiskach, a gałęzie są obsypane tysiącami kwiatów tak, że prawie nie widać liści

liście.png

Liście: Liście są dość długie, wąsko lancetowate i całobrzegie. Mają zielony kolor i pokryte są delikatnym meszkiem, który nadaje im szarego odcienia. Jesienią barwią się na złocistożółte odcienie.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Tawuły nie mają dużych wymagań co do uprawy. Nie są roślinami wymagającymi. Do odpowiedniego wzrostu i rozwoju potrzebują ziemi żyznej i przepuszczalnej. Lubią stanowisko wilgotne, więc śmiało możemy je sadzić na obrzeżach stawów czy oczek wodnych. Tawuły rosną świetnie na stanowiskach zarówno słonecznych jak i cienistych.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Aby lepiej rosły i ładniej kwitły najlepiej przycinać regularnie i co roku. Tniemy je po przekwitnięciu - to ważne, ponieważ kwitnie na ubiegłorocznych pędach. Można wycinać tylko kwiatostany ale najlepiej i najłatwiej jest ściąć również pędy na wysokości kwiatostanów, aby roślina się zagęściła i w przyszłym roku miała jeszcze więcej kwiatów.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Mimo, że bardzo dobrze znosi przymrozki zaleca się okrywanie młodych sadzonek na zimę, tworząc kopczyk z ziemi lub przykrywając je agrowłókniną.

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Norwegia.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
IV
V
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5905072267533
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy