• Nowy
  • Trawa Sesleria jesienna 1L
  • Trawa Sesleria jesienna 1L
  • Trawa Sesleria jesienna 1L
Trawa Sesleria jesienna 1L
search
Wszystkie produkty

Trawa Sesleria jesienna 1L

Sesleria autumnalis

Skrócony opis produktu:

Sesleria jesienna to niska trawa ozdobna dorastająca do ok 40 cm, o wąskich, szorstkich, zimozielonych liściach w pięknym, limonkowo-zielonym kolorze. W drugiej połowie lata rozwija białe kwiatostany o wysokości ok 50 cm. Sesleria jesienna sprawdzi się w nasadzeniu grupowym, na obwodzie rabat czy wzdłuż ścieżek. Bardzo dobrze czuje się w uprawie pojemnikowej dlatego można sadzić na balkonach i tarasach w donicach. Trawa przy łagodnych zimach pozostaje zimozielona.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

17,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 15,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Sesleria jesienna, znana również jako jesienna trawa wrzosowiskowa, to ozdobna trawa okrywowa, która jest niewymagająca i bardzo odporna. Jest to bardzo dobra trawa okrywowa. Może być używana zamiast trawnika, pod drzewami liściastymi, na rabatach kwiatowych, w ogrodach w stylu naturalnym, w donicach na balkonach i tarasach, oraz na obrzeżach trawników

kwiaty.png

Kwiaty: Od września do października ponad kępkami liści pojawiają się urocze kwiatostany o szarym lub kremowo-białym zabarwieniu. 

liście.png

Liście: Liście wąskie, szorstkie, zimozielonone o pięknym, limonkowo-zielonym kolorze. Barwa liści początkowo jest zielonkawa, później latem staje się złocista. Na wybarwienie wpływa kilka czynników, zwłaszcza intensywne nasłonecznienie latem, zasobność gleby w wapń oraz okresowe przesychanie gleby i jej umiarkowana zasobność w azot. Trawa przy łagodnych zimach pozostaje zimozielona.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Rośnie na stanowiskach słonecznych i w lekko zacienionych na glebach przeciętnych, a nawet na słabszych i piaszczystych. Sesleria jesienna jest bardzo tolerancyjna i odporna na okresowe susze. 

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Pielęgnacja seslerii jesiennej jest stosunkowo prosta, dzięki jej niewielkim wymaganiom. Zaleca się 1-2 nawożenia w sezonie. Wiosną oraz latem kępy trawy warto posypać kompostem świeżym lub granulowanym. Sesleria jesienna nie wymaga regularnego przycinania. Jednak, aby zachować atrakcyjny wygląd, można przyciąć zaschnięte źdźbła na wiosnę.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Mrozoodporna. Jednak przez pierwsze zimy zalecamy okryć roślinę. Kilkuletnie sadzonki mogą przetrwać niskie temperatury bez konieczności dodatkowej ochrony. 

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Europa. 

Opis

Wiek rośliny
1
Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
półzimozielone
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
IX
VIII
X
Pachnące kwiaty
nie

Specyficzne kody

EAN13
5905072268653
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.