• Powojnik Perida wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Perida wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Perida wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Perida wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Perida wielkokwiatowy 1L
Powojnik Perida wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Perida wielkokwiatowy 1L

Clematis Perida

Skrócony opis produktu:

Powojnik Perida to jedna z najładniejszych czerwonokwiatowych odmian. Oprócz oryginalnego wyglądu jej atutem są małe wymagania i łatwość uprawy. Odmiana o małych wymaganiach. Idealna do uprawy w pojemnikach. Pnącze dorasta do 1,5-2 m wysokości. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Powojnik z grupy wielkokwiatowych późno kwitnących o atrakcyjnych, czerwonych kwiatach. Wyhodował Willem Straver

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty średniej wielkości o średnicy 8-12 cm, z 6 czerwonopurpurowymi, ostro zakończonymi działkami i czerwonymi pręcikami.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie od czerwca do sierpnia.

Liście

Liście: Ciemnozielone, pojedyncze lub trójlistkowe.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina preferuje stanowiska słoneczne do półcienistych. Może rosnąć na wystawie południowej, wschodniej i zachodniej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Pnącze kwitnie na tegorocznych pędach, dlatego w końcu lutego i na początku marca należy usunąć martwe pędy, a żywe mocno przyciąć – w pierwszym roku 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim – 40 cm, a w latach następnych na wysokości 50 cm. Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. 

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy.  

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Niemcy.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
czerwony
Termin kwitnienia
VI
VII
VIII
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539175059
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy