• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Clematis wielkokwiatowy Sunset 1L
  • Powojnik Clematis wielkokwiatowy Sunset 1L
  • Powojnik Clematis wielkokwiatowy Sunset 1L
Powojnik Clematis wielkokwiatowy Sunset 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Clematis wielkokwiatowy Sunset 1L

Clematis Sunset

Skrócony opis produktu:

Powojnik wielkokwiatowy Sunset to piękna odmiana o czerwonoróżowych kwiatach. Kwitnie obficie na przełomie maja /czerwca, powtarzając kwitnienie w sierpniu. Odmiana przydatna do uprawy przy ogrodzeniach, altanach, kratach, tyczkach i innych podporach ogrodowych. Dorasta do około 2-3,5 m wysokości.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Powojnik należący do grupy wielkokwiatowej o różowoczerwonych kwiatach. Kwitnie 2 razy w ciągu roku. Idealny do ogrodu gdyż dorasta do 2-3,5 m wysokości. Polecany również do uprawy w donicach i pojemnikach. Wyhodowany w USA przez Arthura H. Steffena. W sprzedaży od 1990r. 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty czerwonoróżowe, duże o średnicy 14 cm. Działki z ciemnoróżowymi brzegami i czerwonymi środkami. Mają złote pylniki.  

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie pod koniec maja i w czerwcu na ubiegłorocznych pędach, a od początku lipca do jesieni na pędach nowych. 

Liście

Liście: Ciemnozielone.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Lubi stanowisko słoneczne, półcieniste. Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie południowej, wschodniej i zachodniej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej). 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Tnie się słabo. Na przełomie II i III wystarczy usunąć martwe pędy, a żywe można przyciąć słabo: w pierwszym roku 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim ˗ 70 cm, a w następnych latach na wys. 150 cm.

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi, torfu lub kory. Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: USA.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
czerwony
różowy
Termin kwitnienia
IX
V
VI
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5902539170177
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy