- Nowy

Runianka japońska to niska zwarta krzewinka o zimozielonych silnie błyszczących liściach. Rośnie powoli, rozrasta się za pomocą podziemnych rozłogów, ale nie jest ekspansywna. Dorasta do 25-30cm. Polecana do małych ogrodów jako roślina okrywowa w miejscach zacienionych. Doskonale nadaje się do sadzenia pod koronami drzew, jako roślina okrywowa i zadarniająca. Ozdobna przez cały rok. Są odporne i łatwe w utrzymaniu. Może być uprawiana w dużych pojemnikach, będzie ciekawą ozdobę tarasów i balkonów.
Dostępność produktu:
Cena
Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!
Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!
Gwarancja jakości
Bezpieczne płatności
Szybka wysyłka
Wsparcie eksperta
Opis ogólny: Pachysandra terminalis Green Sheen, znana również jako runianka japońska Green Sheen. Nazwę Green Sheen można przetłumaczyć (z języka angielskiego) jako Zielony Połysk. Doskonała jako roślina okrywowa w cienistych zakątkach ogrodu, pod drzewami i krzewami, w ogrodach skalnych, czy jako element zieleni w kompozycjach minimalistycznych. Odmiana ta pochodzi z University of Connecticut, gdzie została wyhodowana przez z Dale'a Chapmana w latach 80. XX. wieku.
Kwiaty: Kwiaty białe, drobne, zebrane w grona długości 5cm. Kwitnie w maju. Miododajne, pachnące kwiaty, chociaż nieduże, są istotnym pożytkiem dla pszczół, a także wabią piękne motyle. Owoce białe pestkowce w naszym klimacie zawiązują się rzadko.
Liście: Liście ustawione skrętolegle, pojedyncze, odwrotnie jajowate o długości do 10cm, przypominają rozety. Runianka japońska jest rośliną trującą. Jej liście i inne części mogą zawierać substancje szkodliwe przy spożyciu.
Stanowisko/wymagania: Roślina preferuje żyzne, próchnicze, wilgotne gleby z dobrym drenażem. Najlepiej rośnie w miejscach półcienistych i cienistych, choć cechą odmiany jest utrzymanie ciemnozielonej barwy liści także na stanowiskach słonecznych. Źle znosi suszę, a na stanowisku słonecznym może ulec poparzeniu.
Pielęgnacja: Wrażliwa na suszę, wymaga regularnego i obfitego podlewania latem. Przycinanie pędów runianki japońskiej powoduje jej zagęszczanie się oraz umożliwia nadanie roślinie pożądanego kształtu. Cięcie runianki japońskiej przeprowadza się wczesną wiosną, w marcu. Wycina się nadmiernie wyrośnięte i ogołocone z liści pędy, wyrastające poza ogólny kontur rośliny. Jednocześnie usuwa się wszystkie chore, martwe lub przemarznięte pędy.
Zimowanie: Roślina jest mrozoodporna, ale w wyjątkowo mroźne, bezśnieżne zimy może ulegać częściowemu uszkodzeniu. Młode sadzonki należy okrywać na zimę.
Pochodzenie: Azja.
Opis
Specyficzne kody