• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Jerzy Popiełuszko wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Jerzy Popiełuszko wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Jerzy Popiełuszko wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Jerzy Popiełuszko wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Jerzy Popiełuszko wielkokwiatowy 1L
Powojnik Jerzy Popiełuszko wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Jerzy Popiełuszko wielkokwiatowy 1L

Clematis Jerzy Popiełuszko

Skrócony opis produktu:

Powojnik Jerzy Popiełuszko to polska odmiana clematisa o pięknych, dużych jedwabiście białych kwiatach z kawowymi pręcikami, osiągająca do 1,5 m wysokości. Kwitnie długo i obficie od maja do października. Idealna do sadzenia w pojemnikach. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Nowa polska odmiana wyhodowana przez Szczepana Marczyńskiego, nagrodzona złotym medalem na wystawie Plantarium 2005 w Holandii. Szczególnie polecany do uprawy w małych ogrodach oraz pojemnikach na balkonach i tarasach

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty piękne jadwabisto-białe o średnicy 13-15cm, z 6-8 działkami i kawowymi pylnikami na białych nitkach. Osiąga do 1,5m wysokości

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie długo i obficie od połowy maja do połowy lipca, mniej intensywnie do początku października. 

Liście

Liście: Jasnozielone. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina może rosnąć na słońcu, w półcieniu albo cieniu. Najlepiej kwitnie jednak na stanowisku dobrze oświetlonym. Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie wschodnio-południowej i zachodnio-południowej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Wymaga słabego cięcia, należy je wykonać wiosną na wysokości ok. 100-150 cm nad ziemią. Wczesną wiosną należy usunąć stare pędy. 

Podpory

Podpory: Podpór czepia się ogonkami liściowymi. Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym, liście opadające na zimę.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
IX
V
VI
VII
VIII
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539177527
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy