• -5,00 zł
  • Powojnik Bałtyk wielkokwiatowy 2L
  • Powojnik Bałtyk wielkokwiatowy 2L
  • Powojnik Bałtyk wielkokwiatowy 2L
  • Powojnik Bałtyk wielkokwiatowy 2L
  • Powojnik Bałtyk wielkokwiatowy 2L
  • Powojnik Bałtyk wielkokwiatowy 2L
  • Powojnik Bałtyk wielkokwiatowy 2L
Powojnik Bałtyk wielkokwiatowy 2L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Bałtyk wielkokwiatowy 2L

Clematis Bałtyk

Skrócony opis produktu:

Bałtyk to wczesna i obficie kwitnąca polska odmiana powojnika o dużych fioletowo-liliniowych kwiatach. Kwitnie od maja do czerwca z możliwością powtórzenia kwitnienia późnym latem. Rośnie umiarkowanie silnie osiągając do trzech metrów wysokości. Mało wymagająca odmiana polecana dla początkujących ogrodników. Osiąga 3 m wysokości.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

30,99 zł
25,99 zł Zniżka 5,00 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 30,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana powstała w końcówce XX wieku. Hodowcą był Stefan Franczak,  jeden z najbardziej uznanych twórców powojników takich jak Błękitny Anioł, Jan Paweł II, Polish Spirit, Westerplatte czy Matka Urszula Ledóchowska. Bałtyk została odznaczona nagrodą Award of Garden Merit (AGM) przyznawaną przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS).

Kwiaty

Kwiaty: Bardzo duże, pojedyncze, o średnicy 17 cm, zbudowane z 6-8 szerokich płatków o lawendowo-niebieskiej barwie. W centrum kwiatu znajduje się skupisko czerwonych pylników na jasnych nitkach. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwiaty zakwitają od połowy maja. Po delikatnym przycięciu opadniętych już kwiatów może powtórzyć kwitnienie na tegorocznych pędach. 

Liście

Liście: Jasnozielone, całobrzegie, pojedyncze.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina może rosnąć na słońcu, w półcieniu albo cieniu. Najlepiej kwitnie jednak na stanowisku dobrze oświetlonym. Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie wschodnio-południowej i zachodnio-południowej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Bałtyk należy ciąć słabo, wiosną należy głownie usunąć uschnięte lub uszkodzone pędy, pozostałe pozostawić lub przyciąć na wys. 150 cm. Cięcie powojników kwitnących wiosną i wczesnym latem należy ograniczyć do usuwania pędów uszkodzonych lub zamarłych, ewentualnie można je przycinać na wysokości około 1,5 m. Przycinanie zalecamy wykonać po przekwitnięciu aby powojnik miał szanse zakwitnąć ponownie na pędach tegorocznych. 

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
fioletowy
Termin kwitnienia
IX
V
VI
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
3

Specyficzne kody

EAN13
5902539177008
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy