• Powojnik Paul Farges botaniczny 2L
  • Powojnik Paul Farges botaniczny 2L
  • Powojnik Paul Farges botaniczny 2L
  • Powojnik Paul Farges botaniczny 2L
  • Powojnik Paul Farges botaniczny 2L
Powojnik Paul Farges botaniczny 2L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Paul Farges botaniczny 2L

Clematis Paul Farges

Skrócony opis produktu:

Powojnik botaniczny Paul Farges to urocze, bardzo silnie rosnące pnącze o liściach zielonych aż do początku listopada. Latem i jesienią pokrywa się masą gwiazdkowatych, lekko pachnących kwiatów lubianych przez pszczoły. Odporna i mało wymagająca odmiana polecana do stosowania w zieleni publicznej i ogrodach do tworzenia osłon. Rośnie do 7 m wysokości. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

30,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 30,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana pojawiła się w sprzedaży w 1962 r. Hodowcą był A. N. Volosenko-Velenisa i M. A. Beskaravainaya na Ukrainie. Powstała w wyniku krzyżowania Clematis vitalba z Clematis potaninii. Uhonorowana nagrodą AGM przyznawaną przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS). 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty małe o średnicy 4 cm, bardzo liczne, białe, gwiazdkowate, z 6 działkami i jasnożółtymi pylnikami na białych nitkach, lekko pachnące (mocnej na stanowisku słonecznym), przyciągające pszczoły.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie bardzo obficie na przełomie lipca/sierpnia na tegorocznych pędach i słabiej we wrześniu.  

Liście

Liście: Ciemnozielone, pierzaste, złożone z 5-7 ząbkowanych liści. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina może rosnąć na słońcu albo półcieniu. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę oraz dobrze zdrenowanej, posiadającej odczyn obojętny do lekko zasadowego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny). Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie południowej, wschodnio-południowej i zachodnio-południowej.  

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Paul Farges można ciąć dowolnie. Cięcie powojników kwitnących wiosną i wczesnym latem należy ograniczyć do usuwania pędów uszkodzonych lub zamarłych, ewentualnie można je przycinać na wysokości około 1,5 m. Przycinanie zalecamy wykonać po przekwitnięciu aby powojnik miał szanse zakwitnąć ponownie na pędach tegorocznych. 

Podpory

Podpory: Dzięki wytwarzanym ogonkom liściowym, łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 3; do -40°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Ukraina.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Termin kwitnienia
IX
VII
VIII
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539177756
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy