• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Daniel Deronda wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Daniel Deronda wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Daniel Deronda wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Daniel Deronda wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Daniel Deronda wielkokwiatowy 1L
Powojnik Daniel Deronda wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Daniel Deronda wielkokwiatowy 1L

Clematis Daniel Deronda

Skrócony opis produktu:

Daniel Deronda to bardzo ciekawa odmiana powojnika, całkowicie mrozoodporna i mało wymagająca. Jego ostro zakończone o niebieskogranatowej barwie kwiaty mogą być półpełne lub pojedyncze w zależności od kwitnienia. Dorasta do 2,5m. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana powstała w II połowie XIX wieku. Hodowcą był Charles Noble, twórca cenionych odmian takich jak Mrs Cholmondeley, Jackmanii Alba czy The President. 

Kwiaty

Kwiaty: Duże kwiaty o średnicy ok 18 cm, półpełne, z ostro zakończonymi płatkami o granatowej barwie z jaśniejszą smugą po środku. W centrum kwiatu znajduje się skupisko kremowożółtych pylników na jasnych nitkach. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwiaty zakwitają od maja do czerwca na starych pędach. Powtarza kwitnienie od sierpnia do września na tegorocznych przyrostach kwitnieniem pojedynczym. 

Liście

Liście: Zielone, trójlistkowe o gładkich brzegach blaszki liściowej. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina może rosnąć na słońcu albo półcieniu. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę oraz dobrze zdrenowanej, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny). Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie wschodnio-południowej i zachodnio-południowej.  

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Daniel Deronda należy ciąć słabo, w kolejnych latach coraz wyżej, w pierwszym roku 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim ˗ 70 cm, a w następnych latach na wys. 150 cm. Cięcie powojników kwitnących wiosną i wczesnym latem należy ograniczyć do usuwania pędów uszkodzonych lub zamarłych, ewentualnie można je przycinać na wysokości około 1,5 m. Przycinanie zalecamy wykonać po przekwitnięciu aby powojnik miał szanse zakwitnąć ponownie na pędach tegorocznych. 

Podpory

Podpory: Dzięki wytwarzanym ogonkom liściowym, łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Wlk. Brytania.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
granatowy
Termin kwitnienia
IX
V
VI
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539175080
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy