• Hortensja bukietowa kremowożółta 2L
  • Hortensja bukietowa kremowożółta 2L
Hortensja bukietowa kremowożółta 2L
search
Hortensja

Hortensja bukietowa kremowożółta 2L

Hydrangea paniculata

Skrócony opis produktu:

Hortensja bukietowa kremowożółta to odmiana o bujnym wzroście. Bardzo piękna, długo i obficie kwitnąca odmiana o dużych, stożkowych, kremowo-żółtawych kwiatostanach pojawiających się na początku lipca. Dorasta do 1,2 m wysokości. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 24,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Charakteryzują ją silne bordowe łodygi na końcach których pojawiają się żółtawokremowe długie, wąskie kwiatostany. Hortensja bukietowa jest najbardziej odporna na mróz z uprawianych w Polsce. Może rosnąć na stanowiskach słonecznych, półcienistych, jak również dobrze czuje się w cieniu. Lubi gleby lekko kwaśne oraz umiarkowanie wilgotne.

Kwiaty

Kwiaty: Bardzo duże kremowo-żółte kwiatostany osadzone na końcach sztywnych purpurowych pędów. Kwiaty osiągają do 40 cm długości. Na początku kwitnienia, kwiaty są zielonkawe, aby później wybarwić się na kremowo-żółty kolor. W drugiej połowie lata kwiatostany zmieniają kolor na różowo-czerwony. Kwiaty doskonale nadają się do zasuszania oraz na kwiat cięty. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie obficie od lipca do września, kwiatostany utrzymują się na roślinie aż do stycznia. 

Liście

Liście: Kształtem jajowate, ząbkowane na brzegach, o matowej, intensywnie zielonej blaszce. Charakteryzują ją silne bordowe łodygi, pędy nie uginają się pod ciężarem kwiatów. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, najlepiej rosną w zacisznych, osłoniętych miejscach. Potrzebuje wilgotnego podłoża oraz żyznej, przewiewnej, świeżej gleby, zasobnej w składniki pokarmowe i lekko kwaśnej. Nie toleruje podmokłych i gliniastych ziem. Szkodzi jej także przesuszanie - w czasie upałów trzeba pamiętać o jej regularnym nawadnianiu. Dobrym pomysłem jest ściółkowanie krzewu korą - zabieg ten pozwala na utrzymanie odpowiedniego pH gleby. W szpalerze sadzimy w rozstawie co 90-100cm.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu. Hortensja bukietowa jest całkowicie mrozoodporna i kwitnie niezależnie od przebiegu mrozów zimą, ponieważ tworzy kwiaty na pędach jednorocznych.

Cięcie

Pielęgnacja: Kwiatostany pojawiają się na tegorocznych pędach, w związku z tym należy tę hortensję co roku przycinać, żeby uzyskać pożądany kształt  krzewu oraz większą ilość nowych pędów. Krzew wymaga przycięcia wiosną (marzec) wszystkich pędów między 3 a 5 oczkiem licząc od ziemi. Jest to mniej więcej 30-35 cm. Cięcie spowoduje pojawienie się nowych silnych, gotowych do zakwitnięcia pędów. W następnych latach należy przycinać 5 - 10 cm powyżej tegorocznego cięcia. Tylko corocznie przycinany krzew wydaje mnóstwo pięknych i dużych kwiatów. Często podlewana i regularnie nawożona hortensja odwdzięczy się bujnym wzrostem i okazałym kwitnieniem. 

Podpory

Podpory: Pędy tego krzewu są mocne, co gwarantuje nam, że wytrzymają ciężar stożkowatych kwiatów. Można ją sadzić wzdłuż dróg, alejek, koło tarasu, w pobliżu ławki lub altany, albo na trawniku, zawsze pamiętając, że hortensje najlepiej prezentują się wyeksponowane na jednobarwnym tle.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Holandia.  

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
kremowe
kremowożółte
Termin kwitnienia
IX
VII
VIII
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5905072261760
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy