• Hortensja Renate ogrodowa 2L
  • Hortensja Renate ogrodowa 2L
  • Hortensja Renate ogrodowa 2L
Hortensja Renate ogrodowa 2L
search
Hortensja

Hortensja Renate ogrodowa 2L

Hydrangea macrophylla Renate

Skrócony opis produktu:

Odmiana hortensji ogrodowej o niezwykłych walorach dekoracyjnych. Krzew osiąga do 1,5 m wysokości dzięki czemu można go sadzić zarówno w donicy, jak i w ogrodzie. Renate to zupełnie nowa odmiana i jeszcze rzadka w polskich ogrodach. Bardzo piękna roślina o kulistych kwiatostanach. Charakteryzuje się dużymi niebieskimi kwiatami. Kwitnie nieprzerwanie od czerwca aż do października. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Ostatnie sztuki

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 24,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Jest to bardzo efektowny krzew, który długo i pięknie kwitnie. Ze względu na swój niski wzrost można sadzić ją w pojemnikach lub donicach. Krzew liściasty o zaokrąglonym pokroju dorastający do 1,5 m wysokości i podobnej średnicy.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiatostany kuliste, duże, o średnicy do 20 cm, zbudowane ze sterylnych (płonnych) kwiatów w kolorze niebieskim. Kwiatostany składają się z dużych 5 – 6 płatkowych kwiatów. Początkowo, rozwijające się kwiaty są białawe, błękitne, aby w miarę wzrostu kwiatostanów przybierać niebieskofioletowy odcień. Barwa kwiatów zmienia się także w zależności od pH podłoża. Na glebach alkalicznych i lekko kwaśnych kwiaty są niebieskoróżowe lub lawendowe, na glebach bardzo kwaśnych pozostają wyraziście niebieskie.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwiaty utrzymują się od czerwca, aż do późnej jesieni..

Liście

Liście: Liście duże ok.15 cm, ciemnozielone, brzegiem ząbkowane, odwrotnie jajowate do eliptycznych, błyszczące.   

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Preferuje stanowisko słoneczne do lekko zacienionego, osłonięte od wiatru oraz gleby lekkie, próchniczne, o odczynie kwaśnym. Dobrze rozwija się również na przeciętnej glebie ogrodowej. Hortensje powinny być sadzone w miejscu możliwie wilgotnym, podczas suszy należy je obficie podlewać. Nawożenie jak u większości hortensji nawozami zakwaszającymi najlepiej naprzemiennie. 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu. Jesienią kiedy temperatura ustabilizuje się na poziomie bliskim zera stopni C, pędy hortensji zabezpieczyć należy przed uszkodzeniem mrozowym.

Cięcie

Pielęgnacja: Zawiązują się latem poprzedniego roku, dlatego pędów nie należy wiosną przycinać, a jedynie usuwać pędy stare , przemarznięte i suche. Należy przeprowadzać delikatnie i umiejętnie, usuwając suche przekwitnięte kwiaty i skracając łodygi o 5 cm.

Podpory

Podpory: Pędy z kwiatami sztywne, nie wymagają podpór. 

Zimowanie

Zimowanie: Hortensje ogrodowe nie są w pełni odporne na mróz. Wymagają okrycia na zimę. W tym celu nasadę pędów hortensji przysypujemy kopczykiem z grubo mielonej kory lub okładamy gałązkami iglaków. Można też owinąć całe pędy kilkoma warstwami białej włókniny lub juty.

Pochodzenie

Pochodzenie: Japonia.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
jasnoróżowe
niebieskie
niebieskofioletowy
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539177312
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy