• Obecnie brak na stanie
  • Hortensja Blue Bird piłkowana 2L
  • Hortensja Blue Bird piłkowana 2L
  • Hortensja Blue Bird piłkowana 2L
  • Hortensja Blue Bird piłkowana 2L
  • Hortensja Blue Bird piłkowana 2L
Hortensja Blue Bird piłkowana 2L
search
Hortensja

Hortensja Blue Bird piłkowana 2L

Hydrangea serrata Blue Bird

Skrócony opis produktu:

Hortensja piłkowana Bluebird to przepiękna, rzadko spotykana odmiana o efektownych, płaskich, koronkowych kwiatostanach, z małymi niebieskimi kwiatami płonnymi w środku, a na zewnątrz z kwiatami płonnymi w kolorze biało-różowym, w zależności od odczynu gleby. Tworzy zwartą kępę o zaokrąglonym pokroju, która osiąga około 80-100 cm wysokości i podobnie rozrasta się na szerokość.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 24,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Hortensje piłkowane to piękne i cenione od lat krzewy ogrodowe. Są długą i zachwycającą ozdobą zacienionych partii ogrodu oraz północnych wejść do budynków. Ich uroda może towarzyszyć ścieżkom, wjazdom, altanom i tarasom. Jej niezwykłe walory zdobnicze zostały docenione również przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze, które przyznało jej prestiżową nagrodę Garden Merit.

Kwiaty

Kwiaty:  Kwiaty cudowne, płaskie baldachogrona, o średnicy około 10-15 cm. Składają się one z drobnych kwiatów płodnych, które otoczone są wianuszkiem dużych kwiatów płonnych. W zależności od odczynu podłoża kwiaty mogą być różowe lub jasnoniebieskie. Aby zmienić kolor kwiatów hortensji na niebieski, należy posadzić je w kwaśnym podłożu. Można to osiągnąć poprzez wymieszanie gleby z kwaśnym torfem lub podlewając ziemię specjalnymi nawozami zakwaszającymi.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie intensywnie od czerwca aż do października. 

Liście

Liście: Liście duże, jajowate, z delikatnym ząbkowaniem na brzegach. Jesienią liście nabierają wyrazistej, czerwono-purpurowej barwy.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, najlepiej rosną w zacisznych, osłoniętych miejscach. Potrzebuje wilgotnego podłoża oraz żyznej, przewiewnej, świeżej gleby, zasobnej w składniki pokarmowe i lekko kwaśnej. Nie toleruje podmokłych i gliniastych ziem. Szkodzi jej także przesuszanie - w czasie upałów trzeba pamiętać o jej regularnym nawadnianiu. Dobrym pomysłem jest ściółkowanie krzewu korą - zabieg ten pozwala na utrzymanie odpowiedniego pH gleby.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Na wiosnę, młode rośliny przycinamy nisko (nad 2-4 oczkiem). Pozwoli im to ładnie się zagęścić. Starsze krzewy przycina się wyżej. Im mniej zostawimy słabych i cienkich pędów , tym roślina będzie się okazalej prezentowała w sezonie. Podczas przycinania najlepiej od razu nadawać Hortensji półokrągły kształt ( najkrótsze pędy będą wtedy u podstawy, a najdłuższe - na środku).

Podpory

Podpory: Pędy z kwiatami sztywne, nie wymagają podpór. 

Zimowanie

Zimowanie: Hortensje ogrodowe nie są w pełni odporne na mróz. Wymagają okrycia na zimę. W dodatku zawiązują pąki już w poprzednim sezonie i to dla nich mróz jest szczególnie niebezpieczny. Nawet jeśli pędy nie przemarzną, to pączki - owszem i hortensja nie zakwitnie.

Pochodzenie

Pochodzenie: Japonia.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
niebieskie
Termin kwitnienia
IX
VII
VIII
X
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539177329
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy