• Hortensja pnąca 1L
  • Hortensja pnąca 1L
Hortensja pnąca 1L
search
Hortensja

Hortensja pnąca 1L

Hydrangea petiolaris

Skrócony opis produktu:

Hortensja pnąca to pnącze, którego ozdobą są liczne, błyszczące, intensywnie zielone liście oraz niezwykle dekoracyjne kwiatostany. Doskonale nadaje się do obsadzania ścian budynków i ogrodzeń. Zachwyca delikatnymi, dużymi a jednocześnie ażurowymi kwiatami. Może osiągnąć 10–20 m wysokości

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 24,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Gatunek silnie pnący, osiąga wysokość nawet do 20 m. Hortensja pnąca przez pierwsze 2–3 lata rośnie wolno, ale po dobrym ukorzenieniu się, znacznie przyspiesza wzrost, przyrastając rocznie ok. 1 m.  Roślina dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza, dlatego jest idealnym pnączem na terenach miejskich i przemysłowych. 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty białe, baldachowate kwiatostany o średnicy 15–25 cm rozwijające się na przełomie czerwca i lipca. Są one złożone z kwiatów płodnych (drobne i niepozorne, obupłciowe), lekko miodowo pachnących oraz kwiatów płonych (większe, białe, bez pręcików i słupków). 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwiatostany złożone z dwóch rodzajów kwiatów pojawiają się na przełomie czerwca i lipca. Kwitnienie rozpoczyna po 2–6 latach od posadzenia

Liście

Liście: Owalne, ciemnozielone blaszki liściowe, osadzone na smukłych ogonkach, dorastają do 10 cm średnicy i gęsto pokrywają wszystkie gałązki. Jesienią przebarwiają się na ciepły, złocisty kolor.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Najlepiej rośnie w miejscach osłoniętych, w cieniu lub półcieniu, na glebach próchnicznych, wilgotnych, ale nie podmokłych, źle toleruje suszę, nie lubi miejsc wietrznych. Preferuje gleby kwaśne, żyzne. Bujnemu wzrostowi sprzyja wysoka wilgotność powietrza. 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Na dobrym stanowisku hortensja pnąca rośnie bardzo silnie, mimo to na ogół nie wymaga cięcia. Jeśli jednak chcemy ograniczyć jej rozmiary, możemy przyciąć jej pędy bez obaw, gdyż roślina zabieg znosi bardzo dobrze. Musimy tylko pamiętać, aby cięcie przeprowadzić zaraz po zakończeniu kwitnienia, gdyż wykonane wiosną może pozbawić roślinę kwiatów w danym sezonie.

Podpory

Podpory: Wspina się za pomocą korzeni przybyszowych, ale zbyt słabo przytrzymuje się gładkich powierzchni, aby utrzymać swój ciężar, dlatego wymaga czasem dodatkowego wsparcia . Najlepiej czuje się posadzona w pobliżu pnia wysokiego drzewa, porowatej, wysokiej ściany budynku, solidnego muru lub mocnego ogrodzenia. Nie będą dla niej natomiast odpowiednie delikatne podpory ani ażurowe, lekkie pergole, gdyż z względu na duży ciężar pędów, roślina się na nich nie utrzyma. Hortensja pnąca może też rosnąć bez podpory, jednak wtedy zmienia swój pokrój i staje się rośliną okrywową lub rozłożystym, oryginalnym krzewem.

Zimowanie

Zimowanie: Całkowicie mrozoodporna (Strefa 5-7) i długowieczna. Jest bardzo popularna w wielu krajach, zwłaszcza o ostrzejszym klimacie. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Japonia.  

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
VI
VII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539173079
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy