• Hortensja bukietowa Limelight PBR na pniu 7.5 L
  • Hortensja bukietowa Limelight PBR na pniu 7.5 L
  • Hortensja bukietowa Limelight PBR na pniu 7.5 L
  • Hortensja bukietowa Limelight PBR na pniu 7.5 L
  • Hortensja bukietowa Limelight PBR na pniu 7.5 L
  • Hortensja bukietowa Limelight PBR na pniu 7.5 L
Hortensja bukietowa Limelight PBR na pniu 7.5 L
search
Hortensja

Hortensja bukietowa Limelight PBR na pniu 7.5 L

Hydrangea paniculata

Skrócony opis produktu:

Hortensja bukietowa Limelight na pniu wyróżnia się niezawodnym kwitnieniem, olbrzymimi wiechowatymi kwiatostanami oraz bujnym wzrostem. Zaletą jest zwłaszcza to, że kwiaty zawiązują się na pędach jednorocznych, a więc nie są narażone na przemarzanie w okresie zimy. Jedna z najwartościowszych odmian hortensji, w pełni odporna na mrozy. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

125,00 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 125,00 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Drodzy klienci, z uwagi na porę roku roślina przed wysyłką zostanie odpowiednio przycięta, otrzymają Państwo gotową do posadzenia bez konieczności wiosennego cięcia. Na zdjęciach oferty prezentujemy roślinę przed wykonaniem zabiegu oraz w jaki sposób ją przytniemy. Z uwagi na spore rozmiary nie ma możliwości połączenia kilku roślin w jedną paczkę. Wybrane rośliny można zamówić osobno jedynie kurierem na adres domowy.

Opis

Opis ogólny: Kwiatostany hortensji bardzo często składają się z dwóch rodzajów kwiatów: płodnych, mniejszych, wykształcających nasiona oraz płonnych, pozbawionych słupków i pręcików ale za to dużo większych i niejednokrotnie bardzo atrakcyjnie wybarwionych. Wiechy odmiany Limelight składają się wyłącznie z kwiatów bezpłodnych, a ich barwa zmienia się w trakcie kwitnienia.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty początkowo są zielonkawe, z czasem stają się białe i nabierają nieco koloru cytrynowo żółtego, a pod koniec kwitnienia stają się lekko różowe. Kwiaty zebrane w wiechowate stożkowe kwiatostany, aż do 20-30 cm długości. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnienie trwa długo, zaczyna się już w lipcu i trwa aż do października.

Liście

Liście: Ciemnozielone, duże, jajowate. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Preferuje stanowiska słoneczne, ale toleruje także półcień. Wymaga żyznej, lekko kwaśnej, wilgotnej i przepuszczalnej gleby. Wybieramy miejsca osłonięte, pod ścianą domu, przed żywopłotem lub w pobliżu wysokich drzew.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja:  Aby zawiązywała duże kwiatostany, konieczne jest coroczne cięcie zeszłorocznych przyrostów tuż nad 1-2 pąkiem, oraz usuwanie wszystkich małych, cienkich gałązek. Niecięta może osiągnąć nawet 3 metry wysokości i wytworzy mnóstwo drobnych kwiatów. 

Podpory

Podpory: Pędy tego krzewu są mocne, co gwarantuje nam, że wytrzymają ciężar stożkowatych kwiatów, których długość dochodzi do 30 cm. Może być sadzona pojedynczo i w grupach oraz tworzyć nieformowane żywopłoty. Jest pięknym akcentem na rabacie bylinowej, ładnie wygląda w towarzystwie obficie kwitnących bylin

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Holandia.  

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
kremowe
zielony
Termin kwitnienia
IX
VII
VIII
X
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
5

Specyficzne kody

EAN13
5905072266406
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy