• Pęcherznica kalinolistna Luteus 3L
  • Pęcherznica kalinolistna Luteus 3L
  • Pęcherznica kalinolistna Luteus 3L
Pęcherznica kalinolistna Luteus 3L
search
Rośliny ozdobne

Pęcherznica kalinolistna Luteus 3L

Physocarpus opulifolius

Skrócony opis produktu:

Pęcherznica kalinolistna Luteus to krzew o jasnozielonych liściach. Pęcherznica nadaje się do tworzenia kontrastowych kompozycji barwnych w ogrodach przydomowych oraz zieleni miejskiej. Krzewy stanowią dobre tło dla roślin o jaśniejszym ulistnieniu. Można z nich tworzyć żywopłoty formowane oraz rosnące swobodnie.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

30,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 30,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Pęcherznica kalinolistna Luteus to szybkorosnący krzew z licznymi, wyprostowanymi głównymi pędami, wyrastającymi z poziomu ziemi. Dorasta do 3m wysokości i podobnej szerokości. Jest to roślina silnie rosnąca, w ciągu kilku pierwszych sezonów osiąga docelową wysokość, później jedynie ładnie się zagęszcza. Liście i pędy są koloru żółtozielonego, który utrzymuje się przez cały sezon. Starsze gałęzie przewieszają się łukowato na boki. Owoce podobne są do pęcherzyków, 2 płatkowe, zabarwione na czerwono. 

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty białe zebrane są w baldachowate, półkuliste kwiatostany o szerokości 5cm.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Krzew zaczyna kwitnąć na przełomie maja i czerwca. 

liście.png

Liście: Liście sezonowe, skrętoległe, owalne, 3-5 klapowe o 5-10 cm długości, intensywnie żółte, w cieniu zielonkawożółte. Jesienią czerwonożółte.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Na stanowiskach słonecznych lepiej wybarwiają się atrakcyjne liście pęcherznicy, ale dobrze znosi ona także półcień. Krzew jest mało wymagający. Najwięcej uwagi należy jej poświęcić mu zaraz po posadzeniu (szczególnie ważne jest podlewanie, dzięki któremu dobrze się ukorzeni). Jest odporny na suszę, mróz oraz zanieczyszczenia powietrza.

Cięcie

Pielęgnacja: Co roku po kwitnieniu skracamy pędy, które kwitły nad niżej położonymi pędami bocznymi (najlepiej jak najniżej położonymi). Usuwamy całkowicie co kilka lat gałęzie najstarsze. Tniemy w połowie młode pędy. Pozostawiamy jednak bez cięcia najmłodsze pędy, które wybiły u podstawy tej wiosny.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Świetnie radzi sobie w naszym klimacie. Mrozoodporna. Zaleca się jednak by młode krzewy, na początku listopada obsypać ziemią (torfem), robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości lub okrywać agrowłókniną. 

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
VI
VII
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
VIII
Wiek rośliny
3

Specyficzne kody

EAN13
5905072266369
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy