• Magnolia Leonard Messel 2L
  • Magnolia Leonard Messel 2L
  • Magnolia Leonard Messel 2L
Magnolia Leonard Messel 2L
search
Magnolia

Magnolia Leonard Messel 2L

Magnolia loebneri Leonard Messel

Skrócony opis produktu:

Magnolia Leonard Messel wyróżnia się ciekawymi kwiatami w kształcie gwiazdy. Kwiat złożony z 12 wąskich płatków, barwy różowo-białej, pachnący. Kwitnie bardzo obficie. Magnolia wprowadza dalekowschodni klimat do ogrodu. Mimo swego delikatnego wyglądu dobrze czuje się w naszym klimacie. Jest niskim drzewem lub wysokim krzewem, dorasta do 4 m wysokości i podobnej szerokości.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Szeroki, mocno rozgałęziony krzew lub niewielkie drzewo z nisko osadzoną koroną. Magnolie były prawdopodobnie pierwszymi roślinami kwiatowymi na ziemi, rosły już kilkadziesiąt milionów lat temu. Ta niezawodna i cenna odmiana powstała ze skrzyżowania M. kobus ×M.stellata. Nazwa odmiany Leonard Messel pochodzi od założyciela ogrodu, który wyselekcjonował odmianę w angielskim Nymans.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty w kształcie gwiazdy zbudowane z 12 płatków, które rozchylają się powoli. Na zewnętrznej stronie są one różowe, a od wewnątrz białe. Zniewalający zapach. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie bardzo pięknie i obficie dużymi kwiatami między kwietniem a majem. Kwitnie najwcześniej ze wszystkich magnolii  często już w drugim roku po zasadzaniu.

Liście

Liście: Liście ciemnozielone odwrotnie jajowate, węższe i wydłużone do około 12cm. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Potrzebuje stanowiska słonecznego i lekko cienistego, które będzie osłonięte od wiatru. Najlepiej rośnie na świeżych, próchniczych gleb, lekko kwaśnych, wilgotnych. 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Ma ona płytki system korzeniowy i nie należy przekopywać ziemi wokół niej. Z tego powodu nie lubi także przesadzania, dlatego też przed posadzeniem wybierzmy dla niej idealne stanowisko w naszym ogrodzie. . 

Cięcie

Pielęgnacja: Magnolię można przycinać jednocześnie nadając jej określony kształt, ale musimy pamiętać o tym że taki zabieg opóźni i ograniczy rozkwit naszej rośliny w przyszłym sezonie.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporna (Strefa 6b). Młode okazy są wrażliwe na silne mrozy, starsze znoszą je dobrze. Mimo mrozoodporności, przy -15°C przemarzają pąki kwiatowe, a poniżej -25°C mróz zagraża całym pędom. Dla bezpieczeństwa i pewności kwitnienia krzewy otulamy słomą lub tekturą. Dokonujemy tego po pierwszych mrozach jesiennych. 

Pochodzenie

Pochodzenie: Azja.  

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
różowy
Termin kwitnienia
I-III
IV
Pachnące kwiaty
tak

Specyficzne kody

EAN13
5902539177985
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.