• Powojnik Mrs Cholmondeley wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Mrs Cholmondeley wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Mrs Cholmondeley wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Mrs Cholmondeley wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Mrs Cholmondeley wielkokwiatowy 1L
Powojnik Mrs Cholmondeley wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Mrs Cholmondeley wielkokwiatowy 1L

Clematis Mrs Cholmondeley

Skrócony opis produktu:

Mrs Cholmondeley to pełna uroku, wyjątkowo obficie i długo kwitnąca odmiana o dużych, jasnych, lawendowoniebieskich kwiatach. Szczególnie polecana do uprawy w eksponowanych miejscach ogrodu oraz w pojemnikach na tarasie lub balkonie. Dorasta do 2,5-3 m wysokości. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana powstała w końcówce XIX wieku. Hodowcą był Charles Noble, twórca cenionych odmian takich jak Daniel Deronda, Jackmanii Alba czy The President.  Mrs Cholmondeley została doceniona za ozdobność odznaczeniem First Class Certificate (FCC), przyznawaną przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (British Royal Horticultural Society, RHS). 

Kwiaty

Kwiaty: Bardzo duże, pełne lub półpełne, o średnicy nawet 22 cm, zbudowane z 6-7 szerokich płatków o lawendowo-niebieskiej barwie. W centrum kwiata znajduje się skupisko jasnobrązowych pylników na białych nitkach. Największe rozmiary osiągają na początku kwitnienia, później wyrastają mniejsze o średnicy około 18 cm. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwiaty zakwitają od czerwca. Powtarza kwitnienie aż do września. 

Liście

Liście: Zielone, trójlistkowe o gładkich brzegach blaszki liściowej. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Można go sadzić w skrzyniach, głębokich donicach (>45cm), przy konarach lub płocie. Roślina może rosnąć na słońcu, w półcieniu albo cieniu. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny). Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie wschodnio-południowej i zachodnio-południowej. Warto też pamiętać, że prezentowany gatunek zalicza się do tych lubiących mieć kwiaty w słońcu i korzenie w cieniu. 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Mrs Cholmondeley należy ciąć słabo, w kolejnych latach coraz wyżej, w pierwszym roku 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim ˗ 70 cm, a w następnych latach na wys. 150 cm. Cięcie powojników kwitnących wiosną i wczesnym latem należy ograniczyć do usuwania pędów uszkodzonych lub zamarłych, ewentualnie można je przycinać na wysokości około 1,5 m. Przycinanie zalecamy wykonać po przekwitnięciu aby powojnik miał szanse zakwitnąć ponownie na pędach tegorocznych. 

Podpory

Podpory: Dzięki wytwarzanym ogonkom liściowym, łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Wlk. Brytania.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
niebieskie
Termin kwitnienia
V
VI
VIII
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539175073
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy