• Świdośliwa Smoky olcholistna  2L
  • Świdośliwa Smoky olcholistna  2L
  • Świdośliwa Smoky olcholistna  2L
  • Świdośliwa Smoky olcholistna  2L
Świdośliwa Smoky olcholistna  2L
search
Świdośliwa

Świdośliwa Smoky olcholistna 2L

Amelanchier Alnifola Smoky

Skrócony opis produktu:

Smoky jest najsłodszą i najobficiej plonująca odmianą. Dorasta do 4 m wysokości. Owoce świdośliwy mają słodki i soczysty miąższ podobny do borówki amerykańskiej. Smak łagodny, bardzo słodki - jest to jak dotąd najsłodsza odmiana. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

31,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 31,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Długowieczny krzew owocujący osiągający do maksymalnie 4m wysokości. Odmiana bardzo plenna, słodka i odporna na mrozy i choroby, nie lubi zbytniego przesuszenia. Niezwykle pożądana ze względu na swój smak i właściwości odżywcze. Roślina bezproblemowa i mało wymagająca. W Kanadzie odmiana wprowadzona do uprawy w 1952 roku.

kwiaty.png

Kwiaty:  Wiosną kwiatostany i kwiaty rozwijają się wcześniej niż liście. Kwiaty są bardzo ozdobne, białe z lekkim odcieniem różu, obfite, znoszą wiosenne przymrozki aż do minus 5-7°C. Zawiązuje kwiaty kilka dni wcześniej niż pozostałe odmiany, może więc być bardziej od nich narażona na uszkodzenia kwiatów przez późne przymrozki wiosenne. Kwiaty są zebrane w zwisłe grona.

Kwitnienie

Kwitnienie: Smoky kwitnie wczesną wiosną na przełomie kwietnia i maja.  

Liście

Liście: Zrzucająca na zimę liście, a na wiosnę wytwarzają nowe. Brzegi młodych liści pozostają gładkie (nie mają ząbków), na starszych pojawiają się ząbki, ale przeważnie w drugiej - wierzchołkowej części liści. Ich wymiary mieszczą się w okolicy 2-5 cm długości i około 2-4 cm szerokości.

Owoce

Owoce: Krzew o luźnym pokroju. Owoce średnio duże, do 14 mm średnicy, kuliste, niebiesko-czarne z nalotem, średnio 7-11 w zwartym gronie, w gronach dojrzewają trochę nierównomiernie. Owoce są bardzo słodkie, o wysokim stosunku cukrów do kwasów i aromatyczne, przydatne do wyrobu dżemów, galaretek i innych przetworów.

Owoce

Dojrzewanie: Smoky owocuje pod koniec czerwca i w lipcu. Pierwsze owoce mogą pojawić się już w pierwszym roku po posadzeniu. Nawet w pełni dojrzałe owoce są silnie związane z szypułkami i mocno osadzone w gronie (nie opadają przy silnym wietrze). Zbioru owoców możemy spodziewać się już w 3. roku po posadzeniu. Z kolei w 4. roku po posadzeniu, przy dobrze rozwiniętych krzewach (1,2-1,5 m wysokości), możemy oczekiwać plonu do 0,5 kg owoców z jednego krzewu.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Świdośliwa olcholistna dobrze rośnie i owocuje zarówno na żyznych, jak i ubogich glebach. Nie jest to roślina wymagająca w uprawie. Najlepsze będą gleby lekko kwaśne do lekko zasadowych (od pH 6,2 do pH 7,5). Świdośliwa preferuje stanowiska słoneczne. Odpowiednio nasłonecznione miejsce zagwarantuje wysoki plon i odpowiednią jakość owoców. Można przyjąć, iż owoce dojrzewające w słońcu mają lepszy smak.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Nie ma potrzeby przycinania  przez pierwsze 4 lata od posadzenia. Pierwsze cięcie prześwietlające wykonujemy właśnie po ok 4 latach (w zależności od potrzeby) celem usunięcia starych pędów. Dzięki temu, młodsze pędy zyskają więcej światła, a my zyskamy możliwość uformowania krzewu. Cięcie można wykonać po zbiorach owoców lub przed kwitnieniem.

Zimowanie

Zimowanie: Roślina jest bardzo mrozoodporna. Nie przemarza nawet przy -30 °C, kwiaty znoszą temperatury do -7°C. Młode krzewy, na początku listopada obsypujemy ziemią (torfem), robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości lub okrywamy agrowłókniną.

Pochodzenie

Pochodzenie: Kanada.

Ograniczenia: Ze względu na przepisy fitosanitarne w przypadku tego produktu niemożliwa jest jego wysyłka do 🇪🇪Estonia, 🇪🇸Hiszpania, 🇫🇷Francja, 🇮🇹Włochy, 🇱🇻Łotwa, 🇫🇮Finlandia, 🇱🇹Litwa, 🇮🇪Irlandia, 🇬🇧UK, 🇸🇮Słowenia, 🇸🇰Słowacja

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
IV
V
Pachnące kwiaty
tak
Dojrzewanie owoców
VI
VII

Specyficzne kody

EAN13
5902539176704
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy