• Świdośliwa Honeywood olcholistna 1L
Świdośliwa Honeywood olcholistna 1L
search
Świdośliwa

Świdośliwa Honeywood olcholistna 1L

Amelanchier Alnifola Honeywood

Skrócony opis produktu:

Świdośliwa olcholistna Honeywood jest krzewem dorastający do 5 m wysokości. Charakteryzuje się sezonowym ulistnieniem, dekoracyjnym kwitnieniem, a także ładnie przebarwiającymi się w okresie jesiennym liśćmi, co powoduje, że stają się w tym okresie niezwykle malownicze. Rzadko atakowana przez szkodniki, całkowicie mrozoodporna. Owoce są bogate w substancje mineralne, podobne w smaku do owoców borówki amerykańskiej, zawierają witaminy z grupy C i B, magnez, potas, mangan, fosfor oraz błonnik pokarmowy. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 24,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Krzew owocujący osiągający do 5 metrów wysokości i około 5 metrów szerokości. Spotykana w ogrodach, zieleni miejskiej, a także w lasach i dolinach rzek. Bardzo lubiana dzięki małym wymaganiom glebowym i pielęgnacyjnym i pysznym owocom.

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty są dwupłciowe tzn. mające dobrze wykształcone organy zarówno męskie jak i żeńskie. Drobne, lekko pachnące zebrane w wyprostowane grona. W czasie kwitnienia płatki nie zachodzą na siebie, są mocno wydłużone. Kwiaty mają szerokość około 2-3 cm i znajdują się blisko siebie w liczbie 20-30. 

kwitnienie.png

Kwitnienie: Okres kwitnienia jest dość długi i trwa od 7-10 dni. Wiosną kwiaty i kwiatostany rozwijają się wcześniej niż liście w drugiej połowie kwietnia. 

liście.png

Liście: Zrzucająca na zimę liście, a na wiosnę wytwarzają nowe. Są dość sztywne, okrągławe długości 3-5 cm, grubo ząbkowane, tylko młode od spodu filcowato owłosione, starsze nagie. Wiosną zielone, na jesień zmieniają barwę na purpurowo- fioletowe. 

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Czarne lub fioletowo czarne o średnicy około 13 mm. Soczyste, słodko-kwaśne, kuliste. Często określane jako podobne do borówki amerykańskiej. Bardzo smaczne, doskonałe nadają się na marmolady, syropy, alkohole.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Krzew z uwagi na małe wymagania glebowe i dużą łatwość przystosowywania się do wzrostu na różnych typach gleb, może być wykorzystywany nawet do poprawy stanu zdegradowanych obszarów przyrodniczych. Pomimo tolerowania przez roślinę gleb lekkich trzeba jednak pamiętać, że w przypadku towarowej uprawy świdośliwy olcholistnej na glebie ubogiej w składniki pokarmowe wzrost krzewów po posadzeniu jest powolny, przez co opóźnia się ich wejście w etap pełnego owocowania.  

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Sadzonka nie wymaga cięcia. Starsze krzewy nie wymagają cięcia - poza formowaniem i ograniczaniem wzrostu (zabiegi wykonuje się pod koniec zimy). To gatunek dość odporny na choroby i szkodniki.

Zimowanie

Zimowanie: Dobrze radzi sobie w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie młodych sadzonek na zimę.  

Pochodzenie

Pochodzenie: Kanada

Ograniczenia

Ograniczenia: Ze względu na przepisy fitosanitarne w przypadku tego produktu niemożliwa jest jego wysyłka do 🇪🇪Estonia, 🇪🇸Hiszpania, 🇫🇷Francja, 🇮🇹Włochy, 🇱🇻Łotwa, 🇫🇮Finlandia, 🇱🇹Litwa, 🇮🇪Irlandia, 🇬🇧UK, 🇸🇮Słowenia, 🇸🇰Słowacja

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
IV
V
Pachnące kwiaty
tak
Dojrzewanie owoców
VI
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539172065
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy