• Świdośliwa Martin olcholistna 1L
  • Świdośliwa Martin olcholistna 1L
  • Świdośliwa Martin olcholistna 1L
Świdośliwa Martin olcholistna 1L
search
Świdośliwa

Świdośliwa Martin olcholistna 1L

Amelanchier Alnifola Martin

Skrócony opis produktu:

Świdośliwa olcholistna Martin to odmiana bardzo podobna do Thiessen. Owoce są duże i równomiernie dojrzewają. Krzew dorastający do 4 m wysokości. Wyselekcjonowana przez D. Martin, któremu zawdzięcza nazwę. Bardzo popularna wśród kanadyjskich producentów. Polecana do uprawy towarowej oraz amatorskiej. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

24,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 24,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Krzew owocowy dorastający do 4 metrów wysokości i około 3 metrów szerokości. Wprowadzona do uprawy w 1990 roku w Kanadzie. Roślina łatwa w uprawie o bardzo lubianych przez szczęśliwych posiadaczy owocach. Świdośliwa nie ma nic wspólnego z zawartą w nazwie śliwą. W Polsce posiadacze krzewu błędnie nazywają go borówką kanadyjską bądź słodką aronią. Nazwa Amelanchier pochodzi od francuskiego słowa "amelanche", co oznacza "małe jabłko". 

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty są dwupłciowe tzn. mające dobrze wykształcone organy zarówno męskie jak i żeńskie. W czasie kwitnienia płatki nie zachodzą na siebie, są mocno wydłużone. Kwiaty mają szerokość około 2-3 cm i znajdują się blisko siebie w liczbie 20-30. 

kwitnienie.png

Kwitnienie: Okres kwitnienia jest dość długi i trwa od 7-10 dni. Wiosną kwiaty i kwiatostany rozwijają się wcześniej niż liście w drugiej połowie kwietnia. 

liście.png

Liście: Zrzucająca na zimę liście, a na wiosnę wytwarzają nowe. Brzegi młodych liści pozostają gładkie (nie mają ząbków), na starszych pojawiają się ząbki, ale przeważnie w drugiej - wierzchołkowej części liści. Ich wymiary mieszczą się w okolicy 2-5 cm długości i około 2-4 cm szerokości. 

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Czarne lub fioletowo czarne o średnicy około 15 mm. Owoce w gronach dojrzewają równomiernie. Soczyste, słodko-kwaśne, kuliste. Często określane jako podobne do borówki amerykańskiej z migdałowym posmakiem. Bardzo smaczne, doskonałe nadają się na marmolady, syropy, alkohole.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Krzew z uwagi na małe wymagania glebowe i dużą łatwość przystosowywania się do wzrostu na różnych typach gleb, może być wykorzystywany nawet do poprawy stanu zdegradowanych obszarów przyrodniczych. Pomimo tolerowania przez roślinę gleb lekkich trzeba jednak pamiętać, że w przypadku towarowej uprawy świdośliwy olcholistnej na glebie ubogiej w składniki pokarmowe wzrost krzewów po posadzeniu jest powolny, przez co opóźnia się ich wejście w etap pełnego owocowania.  

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Sadzonka nie wymaga cięcia. Starsze krzewy nie wymagają cięcia - poza formowaniem i ograniczaniem wzrostu (zabiegi wykonuje się pod koniec zimy). To gatunek dość odporny na choroby i szkodniki.

Zimowanie

Zimowanie: Dobrze radzi sobie w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie młodych sadzonek na zimę.  

Pochodzenie

Pochodzenie:Kanada

Ograniczenia

Ograniczenia: Ze względu na przepisy fitosanitarne w przypadku tego produktu niemożliwa jest jego wysyłka do 🇪🇪Estonia, 🇪🇸Hiszpania, 🇫🇷Francja, 🇮🇹Włochy, 🇱🇻Łotwa, 🇫🇮Finlandia, 🇱🇹Litwa, 🇮🇪Irlandia, 🇬🇧UK, 🇸🇮Słowenia, 🇸🇰Słowacja

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
III
IV
Pachnące kwiaty
tak
Dojrzewanie owoców
V

Specyficzne kody

EAN13
5902539172041
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy