• Świdośliwa Thiessen olcholistna 2L
  • Świdośliwa Thiessen olcholistna 2L
Świdośliwa Thiessen olcholistna 2L
search
Świdośliwa

Świdośliwa Thiessen olcholistna 2L

Amelanchier Lamarckii Thiessen

Skrócony opis produktu:

Świdośliwa olcholistna Thiessen to krzew owocujący bardzo obficie na pędach ubiegłorocznych i dwuletnich. Owocuje już w 3-4 roku uprawy. Suszone owoce przypominają rodzynki, dlatego świdośliwa zwana jest przez niektórych drzewkiem rodzynkowym lub gołębią jagodą. Bardzo ozdobnie wygląda jesienią, gdy liście przybierają pomarańczowo-czerwony odcień. Dorosła roślina dorasta do 5m wysokości.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

31,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 31,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Odmiana pochodząca z Kanady, zawiązuje kwiaty kilka dni wcześniej niż pozostałe odmiany, może więc być bardziej od nich narażona na uszkodzenia kwiatów przez późne przymrozki wiosenne. Otrzymana w North Saskatchewan River, w prowincji Saskatchewan. Wprowadzona do uprawy w 1976 roku. Jest to druga pod względem popularności odmiana w Kanadzie. Polecana również do uprawy amatorskiej. Jest rośliną samopylną, czyli ma zdolność do zapylania kwiatów własnym pyłkiem. 

kwiaty.png

Kwiaty:  Wiosną kwiatostany i kwiaty rozwijają się wcześniej niż liście. Kwiaty są bardzo ozdobne, białe z lekkim odcieniem różu, obfite, znoszą wiosenne przymrozki aż do minus 5-7°C. Zawiązuje kwiaty kilka dni wcześniej niż pozostałe odmiany, może więc być bardziej od nich narażona na uszkodzenia kwiatów przez późne przymrozki wiosenne. Kwiaty są zebrane w zwisłe grona.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Świdośliwa kwitnie wczesną wiosną, rozpoczyna kwitnienie w drugiej połowie kwietnia, a pełnia kwitnienia przypada na koniec tego miesiąca lub na początek maja. Świdośliwa wytwarza kwiaty dwupłciowe tzn. żeńskie (słupki) i męskie (pręciki z pylnikami). Roślina atrakcyjna dla pszczół, motyli i ptaków

liście.png

Liście: Zrzucająca na zimę liście, a na wiosnę wytwarzają nowe. Brzegi młodych liści pozostają gładkie (nie mają ząbków), na starszych pojawiają się ząbki, ale przeważnie w drugiej - wierzchołkowej części liści. Ich wymiary mieszczą się w okolicy 2-5 cm długości i około 2-4 cm szerokości.

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Owoce duże, o średnicy do 17mm, prawie kuliste, niebieskoczarne ze słabym nalotem, średnio po 6-12 w luźnym gronie, nierównomiernie dojrzewające, soczyste, o słodkim smaku. Miąższ miękki i soczysty. W smaku przypominają nieco owoce borówki amerykańskiej, z delikatnym migdałowym posmakiem. Warto sadzić dwie rośliny aby się nawzajem zapylały, wpływa to korzystnie na wielkość plonu.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Świdośliwa preferuje stanowiska słoneczne. Odpowiednio nasłonecznione miejsce zagwarantuje wysoki plon i odpowiednią jakość owoców. Można przyjąć, iż owoce dojrzewające w słońcu mają lepszy smak. Świdośliwa olcholistna dobrze rośnie i owocuje zarówno na żyznych, jak i ubogich glebach. Nie jest to roślina wymagająca w uprawie. Najlepsze będą gleby lekko kwaśne do lekko zasadowych (od pH 6,2 do pH 7,5). Świdośliwa jest wrażliwa na zasolenie oraz brak wilgoci w glebie w pierwszych latach po posadzeniu.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Sadzonki uzyskane z odrostów korzeniowych od razu po posadzeniu skracamy o 1/3 żeby zachować równowagę między systemem korzeniowym, a częścią nadziemną. Takie sadzonki w pierwszym roku tylko nieznacznie urosną, za to rozbudują swój system korzeniowy, a w kolejnym roku wytworzą mnóstwo silnie ulistnionych nowych pędów. Pierwsze, prześwietlające cięcie świdośliwy dokonujemy po 5 latach od posadzenia (w tym okresie krzewy osiągają pełnię owocowania). Usuwamy najstarsze, uszkodzone, połamane i nadmiernie zagęszczające się pędy. Zabieg powtarzamy corocznie. Dzięki temu utrzymamy równowagę między wzrostem krzewu i odpowiednim owocowaniem.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (wytrzymuje spadki temperatury do -30°C). Zaleca się okrywać młode sadzonki np. tworząc kopczyk z kory.

Pochodzenie

Pochodzenie: Kanada.

Ograniczenia

Ograniczenia: Ze względu na przepisy fitosanitarne w przypadku tego produktu niemożliwa jest jego wysyłka do 🇪🇪Estonia, 🇪🇸Hiszpania, 🇫🇷Francja, 🇮🇹Włochy, 🇱🇻Łotwa, 🇫🇮Finlandia, 🇱🇹Litwa, 🇮🇪Irlandia, 🇬🇧UK, 🇸🇮Słowenia, 🇸🇰Słowacja

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
Termin kwitnienia
IV
Pachnące kwiaty
tak
Dojrzewanie owoców
V

Specyficzne kody

EAN13
5902539176698
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy