• Trzmielina Fortunea Emerald Gold 1L
  • Trzmielina Fortunea Emerald Gold 1L
Trzmielina Fortunea Emerald Gold 1L
search
Trzmielina

Trzmielina Fortunea Emerald Gold 1L

Euonymus fortunei Emerald Gold

Skrócony opis produktu:

Trzmielina Fortunea Emerald’n Gold to bardzo popularne w polskich ogrodach zimozielone pnącze. Roślina dorasta do 2,5m przy podporze ,z rocznym przyrostem 0,5m. Sadzona pojedynczo dorasta do 30-60 cm wysokości i około 1 m szerokości. Również uprawiana jako roślina okrywowa.  Wystarczająco mrozoodporna na nasz klimat. Aby mieć piękną okrywę najlepiej sadzić od 7-10 sztuk roślin na m².

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

15,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 15,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Jest to odmiana trzmieliny o charakterze pnącym, płożącym. Pędy mają tendencję do wznoszenia się, a posadzone przy podporze- wspinają się na wysokość 2m. Świetna roślina okrywowa polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych, na działkach, w zieleni osiedlowej, przy pniach drzew i kamieniach. Nadaje się do uprawy w pojemnikach. Należy do rodziny dławiszowatych - Celastraceae

liście.png

Liście: Liście drobne długości 2-4 cm, eliptyczne, skórzaste, ciemnozielone otoczone grubym, złocistym, nieregularny margines. Jesienią krzewy zmieniają barwę na purpurowo-różową i utrzymują ją przez całą zimę.

stanowisko_wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Nie ma ona wysokich wymagań dotyczących pielęgnacji. Warto wiedzieć jednak, że na stanowiskach słonecznych będzie lepiej rosła niż na stanowisku, w którym jest większy cień. Dodatkowo na stanowiskach powinna być gleba żyzna, dostatecznie wilgotna, o odczynie od słabo kwaśnego do obojętnego. 

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Krzew bardzo dobrze znosi przycinanie, dlatego można swobodnie regulować jego przyrost pamiętając jednak, że wszelkich niezbędnych cięć należy dokonywać wyłącznie w maju. 

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Całkowicie mrozoodporny (Strefa 6a-9). Na zimę bezpieczniej jednak okryć krzewy gałęziami świerkowymi, korą lub innym materiałem. Dobrze zimuje, zwłaszcza gdy płożąca po ziemi jest w całości przykryta śniegiem. Gdy się wspina, może się zdarzyć, że te części, które wystawały ponad śnieg, w ostre zimy przemarzną. Na szczęście trzmielina bardzo dobrze odbija i za kilka lat wróci do pierwotnej wielkości. Dobrze znosi warunki miejskie 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Chiny. 

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
tak
Pachnące kwiaty
nie

Specyficzne kody

EAN13
5902539173499
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy