• Trzmielina Fortunea Emerald Gaiety 1L
  • Trzmielina Fortunea Emerald Gaiety 1L
Trzmielina Fortunea Emerald Gaiety 1L
search
Trzmielina

Trzmielina Fortunea Emerald Gaiety 1L

Euonymus fortunei Emerald Gaiety

Skrócony opis produktu:

Trzmielina Fortunea Emerald Gaiety to jest to odmiana trzmieliny o charakterze pnącym, płożącym. Liście dekorują krzew przez cały rok. Gdy zasadzimy roślinę przy podporze, jej pędy pną się do góry na wysokość nawet 2,5 metrów. Sadzona pojedynczo dorasta do 30-60 cm wysokości i około 1 m szerokości, w takiej formie może służyć jako roślina okrywowa. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

15,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 15,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Jest to odmiana trzmieliny o charakterze pnącym, płożącym, której dziko rosnące egzemplarze można spotkać tylko w Chinach. Roślina jest niewymagająca, ozdobna przez cały sezon, stanowi wyraźny akcent kolorystyczny. Krzew wielozadaniowy: do zadarniania, wspina się, można ciąć w malownicze kule. Najlepiej sadzić 7-10 sztuk na m².

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty są zielonkawobiałe i niepozorne, zebrane w gęste kwiatostany. Jesienią na ich miejscu pojawiają się następnie drobne różowe owoce, które niestety są trujące.

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwitnie w czerwcu. 

liście.png

Liście: Piękne, choć niewielkie ok 3cm w kształcie eliptycznym, których ciemnozielone wnętrze otoczone jest nieregularną śnieżnobiałą obwódką, której szerokość jest bardzo różna u każdego liścia. Po okresie wegetacji kremowa otoczka staje się różowa, czasem niemal czerwona.

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Jesienią na miejscu kwiatów pojawiają się drobne różowe owoce, które niestety są trujące. 4-5 komorowe, barwne, pękające torebki często ze skrzydełkami na brzegach komór. Po pęknięciu komór widać nasiona w pomarańczowych lub czerwonych osnówkach, zwisające na białych nitkach. 

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Najlepiej rośnie na stanowiskach nieznacznie zacienionych, nie jest też wymagający w stosunku do gleby. Może rosnąć na wszystkich glebach ogrodowych bogatych w próchnicę. Może rosnąć praktycznie na wszystkich stanowiskach, choć na słonecznych wybarwienie liści jest najbardziej wyraziste i efektowne.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Krzew bardzo dobrze znosi przycinanie, dlatego można swobodnie regulować jego przyrost pamiętając jednak, że wszelkich niezbędnych cięć należy dokonywać wyłącznie w maju. 

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Całkowicie mrozoodporny (Strefa 6a-9). Na zimę bezpieczniej jednak okryć krzewy gałęziami świerkowymi, korą lub innym materiałem. Dobrze zimuje, zwłaszcza gdy płożąca po ziemi jest w całości przykryta śniegiem. Gdy się wspina, może się zdarzyć, że te części, które wystawały ponad śnieg, w ostre zimy przemarzną. Na szczęście trzmielina bardzo dobrze odbija i za kilka lat wróci do pierwotnej wielkości.

 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Chiny.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
tak
Kolor kwiatów
biały
Pachnące kwiaty
nie

Specyficzne kody

EAN13
5902539173475
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy