• Obecnie brak na stanie
  • Trzmielina Fortunea Silver Queen 2L
  • Trzmielina Fortunea Silver Queen 2L
  • Trzmielina Fortunea Silver Queen 2L
  • Trzmielina Fortunea Silver Queen 2L
Trzmielina Fortunea Silver Queen 2L
search
Trzmielina

Trzmielina Fortunea Silver Queen 2L

Euonymus fortunei Silver Queen

Skrócony opis produktu:

Trzmielina Silver Queen jest najwyższą odmianą spośród wszystkich trzmielin Fortune'a i osiąga nawet 80cm wysokości. Głównym walorem dekoracyjnym tej rośliny są sztywne, lśniące zimozielone liście, z kremowym brzegiem wiosną, a białym latem. Jesienią natomiast biały brzeg nabiera różowego odcienia. Gdy panuje długa i ciepła jesień, może wybarwiać się intensywniej na czerwony kolor. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

20,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 20,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Jest to odmiana trzmieliny o charakterze pnącym, płożącym. Pędy mają tendencję do wznoszenia się, a posadzone przy podporze- wspinają się. Świetna roślina okrywowa polecana do sadzenia w ogrodach przydomowych, na działkach, w zieleni osiedlowej, przy pniach drzew i kamieniach. Nadaje się do uprawy w pojemnikach. Należy do rodziny dławiszowatych - Celastraceae.

liście.png

Liście: Liście stosunkowo duże ok 5 cm, biało zielone, które systematycznie zmieniają barwę; wiosną są kremowożółte, następnie tworzą zielony środek z szerokim, kremowożółtym obrzeżem, które latem całkowicie bieleje by na jesień i zimę przybrać kolor różowy. 

stanowisko_wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Nie ma ona wysokich wymagań dotyczących pielęgnacji. Polecana do uprawy w miejscach osłoniętych w zachodniej, południowej i centralnej Polsce jako roślina okrywowa,do wypełniania przestrzeni między wyższymi krzewami i tworzenia obwódek. Dodatkowo na stanowiskach powinna być gleba żyzna, dostatecznie wilgotna, o odczynie od słabo kwaśnego do obojętnego. Silver Queen możemy posadzić w pełnym słońcu, pamiętając o regularnym podlewaniu w suche dni lata. Mimo że roślina lubi umiarkowanie wilgotną glebę, dobrze znosi okresy suszy. Gleba pod uprawę powinna być cięższa, ale przepuszczalna, najlepiej piaszczysto-gliniasta.

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Krzew bardzo dobrze znosi przycinanie, dlatego można swobodnie regulować jego przyrost pamiętając jednak, że wszelkich niezbędnych cięć należy dokonywać wyłącznie w maju. Pozostawiona bez cięcia może się wspinać, osiągając w ciągu kilku lat 2-3 m wysokości.

stanowisko:wymagania.png

Zimowanie: Mrozoodporny (Strefa 6a-9). Na zimę bezpieczniej jednak okryć krzewy gałęziami świerkowymi, korą lub innym materiałem. Dobrze zimuje, zwłaszcza gdy płożąca po ziemi jest w całości przykryta śniegiem. Gdy się wspina, może się zdarzyć, że te części, które wystawały ponad śnieg, w ostre zimy przemarzną. Na szczęście trzmielina bardzo dobrze odbija i za kilka lat wróci do pierwotnej wielkości. Dobrze znosi warunki miejskie 

stanowisko:wymagania.png

Pochodzenie: Chiny. 

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
tak
Pachnące kwiaty
nie

Specyficzne kody

EAN13
5905072260022
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy