• Wiciokrzew przewiercień 2L
  • Wiciokrzew przewiercień 2L
Wiciokrzew przewiercień 2L
search
Wiciokrzewy

Wiciokrzew przewiercień 2L

Lonicera caprifolium

Skrócony opis produktu:

Wiciokrzew przewiercień to silne pnącze. Dorasta do 3m z rocznym przyrostem ok. 1m. Niezwykle atrakcyjny ze względu na obfite kwitnienie i intensywny i słodki zapach. Dzięki prostej uprawie nadaje się dla początkujących ogrodników. Nadaje się również do pojemników, stanowiąc cudowną ozdobę balkonu!

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

22,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 22,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana odporna, o pięknie pachnących kwiatach. Mało wymagająca odmiana, dość odporna na mrozy i choroby. Idealnie nadaje się dla początkujących ogrodników. Nadaje się do porastania wszelkich altan, pergoli i ogrodzeń, a także do uprawy w pojemnikach.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty małe, dł. 3-5 cm, kremowe, intensywnie pachnące, zebrane po 6 w kątach 2-3 par szczytowych liści. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie od maja do lipca. 

Liście

Liście: Liście, średniej wielkości, dł. 7-10 cm, jajowate do odwrotnie jajowatych, szarozielone, gładkie, górne zrośnięte, tworzące talerzyk. Pędy wijące się. 

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Owoce to drobne pomarańczowe jagody, dojrzewają od lipca do października. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina może rosnąć na słońcu, w półcieniu. Najlepiej kwitnie jednak na stanowisku dobrze oświetlonym. Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie wschodnio-południowej i zachodnio-południowej. Nie ma szczególnych wymagań glebowych, rośnie na większości gleb z wyjątkiem bardzo suchych i piaszczystych. Najlepiej jednak rosną w glebie żyznej i próchnicę, gliniastej, lekko wilgotnej, posiadającej odczyn obojętny do lekko zasadowego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Przewiercień należy ciąć umiarkowanie, wiosną należy usunąć głownie uschnięte lub uszkodzone pędy, pozostałe pozostawić lub przyciąć według potrzeby. Raz na 2-3 lata, zalecane jest cięcie odmładzające, które pozwoli uniknąć ogołocenia podstawy rośliny.

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 5b; do -29°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Ta odmiana wiciokrzewu nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Europa.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
różowy
Termin kwitnienia
V
VI
Pachnące kwiaty
tak

Specyficzne kody

EAN13
5902539176902
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy