• Wiciokrzew Heckrotta American Beauty 2L
  • Wiciokrzew Heckrotta American Beauty 2L
  • Wiciokrzew Heckrotta American Beauty 2L
Wiciokrzew Heckrotta American Beauty 2L
search
Wiciokrzewy

Wiciokrzew Heckrotta American Beauty 2L

Lonicera heckrottii American Beauty

Skrócony opis produktu:

American Beauty to mało wymagające pnącze o pomarańczowo-czerwonych na zewnątrz, a pomarańczowych wewnątrz kwiatach. Dorasta do 3m (1m rocznie). Szczególnie przydatny do sadzenia przy altanach, pergolach płotach i różnych podporach. Można stosować na balkonach. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

27,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 22,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

opis.png

Opis ogólny: Mieszaniec powstały z samorzutnego skrzyżowania L.americana i L.sempervirens, wprowadzony do uprawy pod koniec XIX w., uznawany za najwartościowszy z wiciokrzewów. Ma sztywne, słabo owijające się wokół podpór pędy. 

kwiaty.png

Kwiaty: Kwiaty zebrane na szczycie pędów lub w kątach niżej położonych 2-3 liści, w kilku okółkach, każdy złożony z kilku kwiatów. Z długą rurką (4-5 cm), wyraźnie dwuwargowe. Rurka i pąki czerwone z malinowym odcieniem, korona żółtopomarańczowa. Płatki z cienkim, czerwonym marginesem. Pręciki i słupki wystające z kwiatu, żółte. Nie pachnie. 

kwitnienie.png

Kwitnienie: Kwiaty rozwijają się od czerwca do września. 

liście.png

Liście: Liście szerokoeliptyczne lub owalne, długości 5-8 cm i szerokości 2-3 cm, w szczytowych częściach pędów zrośnięte tworząc jakby talerzyk, zielone z niebieskim odcieniem. 

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Purpurowopomarańczowe owoce pojawiają się od lipca do października. Jagody wiciokrzewu Heckrotta American Beauty są trujące dla ludzi, jednak dla ptaków są wspaniałym przysmakiem.

stanowisko:wymagania.png

Stanowisko/wymagania: Lubi stanowisko słoneczne, ewentualnie półcień. Gleba powinna być przepuszczalna i żyzna, a także umiarkowanie wilgotna. Odczyn gleby dla wiciokrzewu powinien być obojętny lub lekko kwaśny. Roślina nie lubi zarówno zbyt nasiąkniętej gleby, jak i zbyt suchej

stanowisko:wymagania.png

Pielęgnacja: Może być silnie cięty wczesną wiosną, bez obawy że, zabieg pozbawi nas letniego kwitnienia, gdyż kwitnie na pędach tegorocznych. Gdy ogołaca się od dołu, tworząc liście i kwiaty tylko w górnych częściach rośliny, powinniśmy przeprowadzić silne cięcie odmładzające. Najlepiej rozłożyć zabieg na dwa lata, każdego roku wycinając połowę najstarszych pędów, tuż u podstawy. Lubi intensywne podlewanie i nawożenie, zwłaszcza na glebach suchych i ubogich. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 6a-9) Dobrze radzi sobie w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie młodych sadzonek na zimę poprzez tworzenie kopczyka z kory.

Pochodzenie

Pochodzenie: -.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
jasnopomarańczowy
różowy
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
X
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX
VII
VIII
X

Specyficzne kody

EAN13
5902539179361
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy