• Wiciokrzew japoński Purpurea 2L
  • Wiciokrzew japoński Purpurea 2L
  • Wiciokrzew japoński Purpurea 2L
  • Wiciokrzew japoński Purpurea 2L
  • Wiciokrzew japoński Purpurea 2L
  • Wiciokrzew japoński Purpurea 2L
  • Wiciokrzew japoński Purpurea 2L
Wiciokrzew japoński Purpurea 2L
search
Wiciokrzewy

Wiciokrzew japoński Purpurea 2L

Lonicera japonica PURPUREA

Skrócony opis produktu:

Wiciokrzew japoński Purpurea odmiana o pachnących, niedużych, rurkowatych kwiatach, fioletowych na zewnątrz, wewnątrz białych w miarę kwitnienia zółtych. Ma zimozielone lub półzimozielone liście. Może być prowadzona zarówno jako pnącze jak i roślina okrywowa! Osiąga do 4m wysokości z przyrostem rocznym ok 1m.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

23,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 23,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Jedna z najbardziej ozdobnych odmian, o purpurowo unerwionych łodyżkach. Przy łagodniejszych zimach częściowo zostawia liście. Mało wymagająca odmiana, dość odporna na mrozy. Nadaje się do porastania wszelkich altan, pergoli i ogrodzeń, a także jako roślina okrywowa.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty nieduże, dł. 2˗3 cm, rurkowate, fioletowe na zewnątrz, wewnątrz początkowo białe, a w miarę kwitnienie żółte, lekko pachnące.  

Kwitnienie

Kwitnienie:  Kwitnie obficie w lipcu i mniej intensywnie do września. 

Liście

Liście: Liście dł. 3˗5 cm, zimozielone lub półzimozielone, latem zielone, z purpurowymi nerwami, jesienią i zimą ciemnopurpurowe. Pędy wijące się, młode są purpurowe.

stanowisko:wymagania.png

Owoce: Owoce to drobne, czarnofioletowe jagody z jasnym woskowym nalotem, dojrzewają od sierpnia do października.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina najlepiej rośnie w słońcu i półcieniu. Na stanowisku suchym i bardzo nasłonecznionym liście mogą się przesuszać. Nie ma szczególnych wymagań glebowych, rośnie na większości gleb z wyjątkiem bardzo suchych i piaszczystych. Najlepiej jednak rosną w glebie żyznej i próchnicę, gliniastej, lekko wilgotnej.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Wiciokrzew Purpurea nie wymaga przycinania, ale jest korzystne gdy roślina rozrośnie się za bardzo. Wiosną należy usunąć głownie uschnięte lub uszkodzone pędy, pozostałe pozostawić lub przyciąć według potrzeby. Raz na 2-3 lata, zalecane jest cięcie odmładzające, które pozwoli uniknąć ogołocenia podstawy rośliny.

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole, nadaje się również jako roślina okrywowa. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 6a; do -23°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie w szczególności na zachodzie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. Podczas srogich zim może przemarzać i całkowicie zrzucać liście. Pnącze półzimozielone.

Pochodzenie

Pochodzenie: Japonia.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
tak
Kolor kwiatów
biały
fioletowy
żółty
Termin kwitnienia
IX
VII
VIII
Pachnące kwiaty
tak
Dojrzewanie owoców
IX
VIII
X

Specyficzne kody

EAN13
5902539179385
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy