• Winorośl Seyval Blanc 2L
  • Winorośl Seyval Blanc 2L
Winorośl Seyval Blanc 2L
search
Winorośl

Winorośl Seyval Blanc 2L

Vitis Seyval Blanc

Skrócony opis produktu:

Seyval Blanc to francuski mieszaniec międzygatunkowy. Odmiana szczególnie polecana do hodowli w południowej części Polski, dobrze radzi sobie nawet na słabej jakościowo glebie. Jej owoce idealnie sprawdzą się na dobrej jakości wino stołowe.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana pochodząca z Francji. Jest jedną z najpopularniejszych odmian dla polskiego klimatu. Dorasta do 5m wysokości. Jest odmianą przerobową, z której możemy uzyskać dobre jakościowo wino. W pełni odporna na choroby grzybowe. 

Owoce

Owoce: Grona stożkowate, cylindryczne, o masie około 150-250g. Jagody kuliste, żółto-zielone, pokryte brązowawym rumieńcem.

Owoce

Dojrzewanie: Owoce dojrzewają na przełomie września i października. 

Liście

Liście: Zielone, średniej wielkości, trójklapowe.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Winorośl wymaga stanowiska słonecznego i ciepłego. Preferuje glebę żyzną, próchniczą, ale toleruje też gleby przeciętne. Możliwa do uprawy na terenie całego kraju. Winorośl sadzimy co 1-1,5 metra, 10-15 cm głębiej niż rosną w doniczce. Mniejsze rośliny sadzimy w zagłębieniu i przysypujemy ziemią dopiero jesienią. Taki sposób sadzenia zdecydowanie zwiększa mrozoodporność krzewów winorośli i zwiększa efektywność podlewania.

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Aby zbudować potężny system korzeniowy, winogrona potrzebują dużo wody. Opieka nad nowo posadzoną sadzonką winogron ogranicza się do systematycznego podlewania. Szczególnie ważne jest, aby zwracać uwagę na podlewanie wczesnym latem i kiedy winogrona dojrzewają. Każdy młody krzak winorośli wymaga do trzech wiader wody.

Cięcie

Cięcie: W pierwszym roku po posadzeniu zalecamy prowadzić na jednym do trzech pędów. W kolejnych latach cięcie zależy od wybranego sposobu prowadzenia. Zalecane przerzedzanie, prześwietlanie rośliny w celu uzyskania dobrej jakości owoców. Ciąć średnio, w miarę potrzeb, selekcjonować pędy. Zabieg ten najlepiej wykonywać późną jesienią oraz zimą (przed rozpoczęciem wegetacji), lub latem po częściowym zdrewnieniu nowych przyrostów. Na glebach żyznych można stosować długie cięcie, jednak na glebach ubogich zalecane jest krótkie cięcie.

Podpory

Podpory: Doskonale nadaje się na wszelkie pergole, ogrodzenia, altany, kratki, podpory ogrodowe.

Zimowanie

Zimowanie: Wytrzymuje spadki temperatur do -28 st. C. Młode sadzonki zaleca się jednak chronić na zimę (np. agrowłókniną). Na początku listopada obsypujemy krzewy ziemią, robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości, chroni to roślinę nie tylko przed niską temperaturą ale też przed zalaniem podczas odwilży.

Pochodzenie

Pochodzenie: Francja.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX
X

Specyficzne kody

EAN13
5902539176315
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.