• Wyprzedaż!
  • Winorośl Polar 2L
  • Winorośl Polar 2L
Winorośl Polar 2L
search
Winorośl

Winorośl Polar 2L

Vitis Polar

Skrócony opis produktu:

Winorośl Polar to jedna z najwcześniej dojrzewających odmian mieszańcowych o bardzo przyjemnym smaku. Do wyrobu lekkich win i do użytku deserowego. Wykazuje tendencję do pękania grona przed zbiorem (zwłaszcza po suszy a następnie obfitych deszczach). Dorasta do 4-5 m wysokości. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

29,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Nowa odmiana o bardzo wczesnej porze dojrzewania owoców – nawet pod koniec sierpnia. Krzewy rosną silnie, plonują obficie. Odmiana dość odporna na mróz – nadaje się też do nasadzeń w chłodniejsze regiony Polski.

Owoce

Owoce: Grona duże żółto-zielone, o kształcie stożkowatym, średnio zagęszczone a często nawet luźne. Masa grona ok. 250g. Wykazują tendencję do pękania jagód przed zbiorem (zwłaszcza po suszy a następnie obfitych deszczach). Miąższ ścisły, soczysty, delikatny.

Owoce

Dojrzewanie: Owoce dojrzewają pod koniec sierpnia i we wrześniu. 

Liście

Liście: Dłoniaste, o ząbkowanych brzegach.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Winorośl wymaga stanowiska słonecznego i ciepłego. Preferuje glebę przeciętną ogrodową, próchniczą. Możliwa do uprawy na cieplejszych terenach kraju i pod okryciami. Winorośl sadzimy co 1-1,5 metra, 10-15 cm głębiej niż rosną w doniczce. Mniejsze rośliny sadzimy w zagłębieniu i przysypujemy ziemią dopiero jesienią. Taki sposób sadzenia zdecydowanie zwiększa mrozoodporność krzewów winorośli i zwiększa efektywność podlewania

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Aby zbudować potężny system korzeniowy, winogrona potrzebują dużo wody. Opieka nad nowo posadzoną sadzonką winogron ogranicza się do systematycznego podlewania. Szczególnie ważne jest, aby zwracać uwagę na podlewanie wczesnym latem i kiedy winogrona dojrzewają. Każdy młody krzak winorośli wymaga do trzech wiader wody.

Cięcie

Cięcie: W pierwszym roku po posadzeniu zalecamy prowadzić na jednym do trzech pędów. W kolejnych latach cięcie zależy od wybranego sposobu prowadzenia. Zalecane przerzedzanie, prześwietlanie rośliny w celu uzyskania dobrej jakości owoców. Ciąć średnio, w miarę potrzeb, selekcjonować pędy. Zabieg ten najlepiej wykonywać późną jesienią oraz zimą (przed rozpoczęciem wegetacji), lub latem po częściowym zdrewnieniu nowych przyrostów. Aby zapewnić ładne owoce polecane jest krótkie cięcie.

Podpory

Podpory: Doskonale nadaje się na wszelkie pergole, ogrodzenia, altany, kratki, podpory ogrodowe, najlepsze owocowanie i smak uzyskuje hodowana pod osłonami.

Zimowanie

Zimowanie: Wytrzymuje spadki temperatur do -20 st. C. Sadzonki zaleca się jednak chronić na zimę (np. agrowłókniną). Na początku listopada obsypujemy krzewy ziemią, robiąc nad każdym z nich kopczyk ok. 30 cm wysokości, chroni to roślinę nie tylko przed niską temperaturą ale też przed zalaniem podczas odwilży.

Pochodzenie

Pochodzenie: Węgry.

Opis

Rodzaj
owocujące
Zimozielone
nie
Pachnące kwiaty
nie
Dojrzewanie owoców
IX
VIII

Specyficzne kody

EAN13
5902539170825
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.