• Powojnik Błękitny Anioł wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Błękitny Anioł wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Błękitny Anioł wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Błękitny Anioł wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Błękitny Anioł wielkokwiatowy 1L
Powojnik Błękitny Anioł wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Błękitny Anioł wielkokwiatowy 1L

Clematis Błękitny Anioł

Skrócony opis produktu:

Błękitny Anioł to bardzo wartościowa polska odmiana, popularna na całym świecie, szczególnie polecana dla początkujących ogrodników. Bardzo obficie kwitnie, zdrowo rośnie i jest mało wymagająca. Masa urokliwych, jasnoniebieskich kwiatów z pofalowanymi brzegami i żółtozielonymi pręcikami zdobi roślinę przez całe lato. Dorasta do 4 m wysokości. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Błękitny Anioł należy do grupy powojników wielkokwiatowych późno kwitnących. Wyhodował Stefan Franczak. Odmiana otrzymała złoty medal na wystawie Plantarium, Holandia 1992.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty o średnicy . ok. 12 cm, z 4-6 działkami. Jasnoniebieskie, czasem w odcieniu lilaróż, z jaśniejszym pasem pośrodku, z ładną fakturą powierzchni działek i karbowanymi brzegami. Żółtozielone pylniki umieszczone są na białych nitkach. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie bardzo obficie na pędach tegorocznych od połowy czerwca do końca lipca, a nawet sierpnia tworząc urokliwą, gęstą ścianę kwiatów.

Liście

Liście: Jasnozielone, trójlistkowe lub złożone z 5 jajowatych listków. Pędy na młodych przyrostach są zielone, później drewnieją, zmieniając kolor na brązowy 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina preferuje stanowisko słoneczne, ale nie nagrzewające się, przewiewne. Może rosnąć na każdej wystawie. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Ponieważ pnącze zakwita na pędach jednorocznych, wymaga corocznego, silnego cięcia polegającego na usunięciu wczesną wiosną wszystkich starych pędów nad 2-3 parą pąków, najczęściej na wysokości 30-50 cm od ziemi. Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy.  

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. Polecana do uprawy przy podporach wolno stojących lub przymocowanych do ścian, przy słupach i na bramkach, także do stosowania w zieleni publicznej. Wygląda interesująco na ciemnym tle, lub gdy przeplata się z drzewami i dużymi krzewami. Można ją uprawiać w dużych pojemnikach na tarasach i balkonach. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Termin kwitnienia
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
tak
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539174847
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy