• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Snow Queen wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Snow Queen wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Snow Queen wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Snow Queen wielkokwiatowy 1L
Powojnik Snow Queen wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Snow Queen wielkokwiatowy 1L

Skrócony opis produktu:

Powojnik wielkokwiatowy Snow Queen to wartościowa odmiana pochodząca z Nowej Zelandii. Ceniony z uwagi na długi okres kwitnienia i piękne, białe z lekko fioletowym odcieniem kwiaty. Dorasta do 2-3 metrów wysokości. Szczególnie polecana do stosowania na ciemnym tle, nadaje się do uprawy w dużych pojemnikach na balkonach i tarasach.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Jedna z odmian zaliczanych do grupy wielkokwiatowych, wcześnie kwitnących. Odmiana o interesujących białych kwiatach z fioletową nutą. Rozrasta się do 2-3 metrów. Powojnik w handlu ukazał się w 1960 roku wyhodowany przez W.S. Callica w Nowej Zelandii. 

Kwiaty

Kwiaty: Powojnik Snow Queen ma kwiaty pojedyncze, białofioletowe, zbudowane z 6-8 szerokich płatków. Duże, o średnicy około 16 cm. Pięknie kontrastują z liśćmi. W centrum kwiata znajduje się skupisko pylników o purpurowobrązowej barwie na żółtych nitkach. Jak w przypadku wielu innych powojników wygląd kwiatów zmienia się podczas całego okresu kwitnienia. W czasie pierwszego w okolicach czerwca-lipca powojnika płatki kwiatów są białe z lekkim akcentem fioletu. Pod koniec lata bieleją zupełnie.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwiaty zakwitają od maja. Powtarza kwitnienie aż do września. 

Liście

Liście: Zielone, trójlistkowe o gładkich brzegach blaszki liściowej. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Można go sadzić w skrzyniach, głębokich donicach (>45cm), przy konarach lub płocie. Roślina może rosnąć na słońcu, w półcieniu albo cieniu. Powojniki do prawidłowego wzrostu gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny). Szczególnie polecane są stanowiska w pobliżu ścian o wystawie wschodnio-południowej i zachodnio-południowej. Warto też pamiętać, że prezentowany gatunek zalicza się do tych lubiących mieć kwiaty w słońcu i korzenie w cieniu. 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Ciąć umiarkowanie i w kolejnych latach coraz wyżej, w pierwszym roku 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim ˗ 70 cm, a w następnych latach na wys. 150 cm. Cięcie powojników kwitnących wiosną i wczesnym latem należy ograniczyć do usuwania pędów uszkodzonych lub zamarłych, ewentualnie można je przycinać na wysokości około 1,5 m. Przycinanie zalecamy wykonać po przekwitnięciu aby powojnik miał szanse zakwitnąć ponownie na pędach tegorocznych.    

Podpory

Podpory: Dzięki wytwarzanym ogonkom liściowym, łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4-9; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Nowa Zelandia.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5905072260640
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy