• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Generał Sikorski wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Generał Sikorski wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Generał Sikorski wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Generał Sikorski wielkokwiatowy 1L
Powojnik Generał Sikorski wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Generał Sikorski wielkokwiatowy 1L

Clematis Generał Sikorski

Skrócony opis produktu:

Powojnik Generał Sikorski to polska odmiana, jedna z najpopularniejszych w świecie. Kwitnie obficie przez całe lato, aż do początku jesieni. Osiąga do 3 metrów wysokości. Kwiaty ciemne, niebiesko-fioletowe, o średnicy 15 cm. Jest odporny na mrozy i niesprzyjające warunku atmosferyczne 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Wyhodowana w Polsce przez Władysława Nolla, jedna z najpopularniejszych na świecie odmian o niebieskofioletowych kwiatach. Można również sadzić w dużych pojemnikach na tarasach i balkonach. Osiąga wysokość 2-3m.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty duże, średnicy 15 cm, niebieskofioletowe z ciemniejszą smugą wzdłuż działek i jasnymi pręcikami. Pręciki mają żółte pylniki na kremowych nitkach.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie obficie przez całe lato, aż do początku jesieni. Kwitnie od czerwca na zeszłorocznych pędach, a później powtarza kwitnienie na pędach tegorocznych do września.  

Liście

Liście: Jasnozielone. Liście pojedyncze lub trójlistkowe. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina może rosnąć w półcieniu albo cieniu. W bardzo słonecznych, gorących miejscach kwitnie krócej, a kwiaty bledną. Najlepiej kwitnie na stanowiskach dobrze oświetlonych, ale nie w pełnym słońcu. Dobrze czuje się na glebach żyznych, wilgotnych, przepuszczalnych, ale po użyźnieniu toleruje większość przeciętnych gleb. Odczyn gleby powinien być od obojętnego do lekko kwaśnego. Nie toleruje gleb podmokłych, zbyt ciężkich, gliniastych lub zbyt lekkich, piaszczystych..

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Wymaga słabego cięcia polegającego tylko na usuwaniu uszkodzonych pędów, wczesną wiosną należy usunąć stare pędy.  

Podpory

Podpory: Podpór czepia się ogonkami liściowymi. Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach. 

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. Powojnik nie jest pnączem zimozielonym, liście opadające na zimę.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
fioletowy
niebiesko-fioletowe
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
VIII
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539177473
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy