• Powojnik Dzieci Warszawy wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Dzieci Warszawy wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Dzieci Warszawy wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Dzieci Warszawy wielkokwiatowy 1L
Powojnik Dzieci Warszawy wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Dzieci Warszawy wielkokwiatowy 1L

Clematis Dzieci Warszawy

Skrócony opis produktu:

Powojnik Dzieci Warszawy to polska odmiana o dużych jasnofioletowych kwiatach z lekko pofalowanymi działkami. Kwitnie w czerwcu i lipcu, a później, choć już mniej obficie, we wrześniu. Nadaje się do uprawy przy kratach, tyczkach i innych podporach ogrodowych. Może wspinać się po naturalnych podporach. Nie ma szczególnych wymagań i jest łatwa w uprawie. Osiąga 2,5 metra wysokości.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Odmiana polskiej hodowli inż. Władysława Nolla. Odmiana powtarzająca kwitnienie o pięknych, dużych, jasnofioletowych kwiatach średnicy ok.16cm. Pierwsze kwitnienie przypada na czerwiec - lipiec, drugie we wrześniu.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty duże o średnicy 16 cm, jasnofioletowe, złożone z 8 działek z lekko pofalowanymi brzegami. Jesienią przez środek działek przebiega ciemna, purpurowofioletowa pręga. Pręciki składają się z fioletowych pylników osadzonych na nitkach - białych u podstawy, a różowych na górze.

Kwitnienie

Kwitnienie: Pierwsze kwitnienie przypada na czerwiec - lipiec, drugie we wrześniu. 

Liście

Liście: Jasnozielone. Liście całobrzegie, pojedyncze lub trójlistkowe. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Roślina preferuje stanowisko słoneczne. Najlepiej kwitnie na stanowisku dobrze oświetlonym. Może rosnąć na każdej wystawie, od południowej do północnej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Powojnik dzieci warszawy wymaga słabego cięcia. Zbyt późne cięcie opóźnia kwitnienie roślin. Wszystkie pędy tej odmiany tniemy wiosną słabo na wysokości 100-150 cm od podłoża. Im młodsza lub słabsza roślina, tym tniemy niżej. Cięcie wykonujemy sekatorem 1,5-1cm nad parą zdrowych, nabrzmiałych pąków. W pierwszym roku po posadzeniu należy przyciąć roślinę na wysokości ok.30cm od ziemi w celu wymuszenia na niej rozkrzewienia się od samej podstawy. 

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy.  

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
fioletowy
Termin kwitnienia
IX
VI
VII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539175066
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy