• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Akaishi wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Akaishi wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Akaishi wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Akaishi wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Akaishi wielkokwiatowy 1L
Powojnik Akaishi wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Akaishi wielkokwiatowy 1L

Clematis Akaishi

Skrócony opis produktu:

Powojnik Akaishi to oryginalna japońska odmiana o bardzo ładnych, dużych, dwubarwnych kwiatach z delikatnie pofalowanymi brzegami działek. Przydatna do uprawy przy ogrodzeniach, altanach, kratach, tyczkach i innych podporach ogrodowych, także naturalnych. Łatwa w uprawie. Osiąga 2-2,5 m wysokości. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Powojnik należący do grupy wielkokwiatowej wcześnie kwitnącej. Odkrywca, hodowca (selekcjoner): Sakata no Tane Co. Japonia

Kwiaty

Kwiaty: Ma ładne, duże, dwubarwne kwiaty o średnicy 13-16 cm. Działki są fioletowopurpurowe z intensywnie czerwonym szerokim pasem biegnącym przez środek. Brzegi są delikatnie pofalowane. Środek kwiatu wypełniają purpurowe pylniki, osadzone na kremowych nitkach. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie obficie w maju i czerwcu, powtarza kwitnienie we wrześniu. 

Liście

Liście: Liście całobrzegie, pojedyncze. Pędy na młodych przyrostach są zielone, później drewnieją, zmieniając kolor na brązowy.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Preferuje stanowiska oświetlone, ale nienagrzewające się. Na stanowiskach słonecznych kwiaty bledną i szybko przekwitają. Dobrze rośnie na wystawie zachodniej, wschodniej i północnej.. , Płn. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej). 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Na przełomie II i III wystarczy usunąć martwe pędy, a żywe można przyciąć słabo: w pierwszym roku 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim - 70 cm, a w następnych latach na wys. 150 cm

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4-9) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Japonia.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
fioletowy
Termin kwitnienia
V
VI
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
1

Specyficzne kody

EAN13
5905072260602
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy