• Powojnik Guernsey Cream wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Guernsey Cream wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Guernsey Cream wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Guernsey Cream wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Guernsey Cream wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Guernsey Cream wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Guernsey Cream wielkokwiatowy 1L
Powojnik Guernsey Cream wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Guernsey Cream wielkokwiatowy 1L

Clematis Guernsey Cream

Skrócony opis produktu:

Clematis Guernsey Cream to wyjątkowa odmiana pięknie wyglądająca w każdym ogrodzie. Kwitnie dwa razy w roku. Pierwsze kwiaty pojawiają się od czerwiec do lipca. Ponownie możemy się nimi cieszyć już pod koniec sierpnia. Kwiaty są eleganckie, okazałe, o średnicy 12-15 cm, jedwabistobiałe, z jasnozielonym pasem, natomiast pręciki mają żółte pylniki na białych nitkach. Mrozoodporny.

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Wyhodowana przez Raymonda J.Evisona w Wielkiej Brytanii. Interesująca odmiana o początkowo jasnożółtych kwiatach z zielonkawym pasem w środku, które rozwijając się, bieleją. Wygląda szczególnie efektownie na ciemnym tle. Odmiana polecana do uprawy w pojemnikach. Osiąga 2 metrów wysokości.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty duże o średnicy 12-15cm. Jasnożółte kwiaty z zielonkawym pasem w środku, które rozwijając się, bieleją. Najczęściej mają osiem nachodzących na siebie działek i żółte pylniki na białych nitkach.

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie bardzo obficie od połowy maja do lipca na zeszłorocznych pędach i powtarza kwitnienie pod koniec sierpnia na pędach tegorocznych. Gdy rośnie w bardzo słonecznych miejscach, kwiaty szybko bledną i przekwitają.  

Liście

Liście: Jasnozielone. 

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Polecana jest na wystawę północną, wschodnia i zachodnią gdyż nie lubi miejsc bardzo słonecznych. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Guernsey Cream wymaga słabego cięcia. Zbyt późne cięcie opóźnia kwitnienie roślin. Cięcie przeprowadzać umiarkowanie, nie zapominając o usunięciu suchych pędów i kwiatostanów (cięcie słabe na wysokości ok. 100-150cm nad ziemią). Im młodsza lub słabsza roślina, tym tniemy niżej. W pierwszym roku po posadzeniu należy przyciąć roślinę na wysokości ok.30cm od ziemi w celu wymuszenia na niej rozkrzewienia się od samej podstawy. 

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy.  

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Wielka Brytania.

Opis

Rodzaj
ozdobne
Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
biały
żółty
Termin kwitnienia
V
VI
VII
VIII
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539177480
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy