• Powojnik Niobe wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Niobe wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Niobe wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Niobe wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Niobe wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Niobe wielkokwiatowy 1L
Powojnik Niobe wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Niobe wielkokwiatowy 1L

Clematis Niobe

Skrócony opis produktu:

Powojnik Niobe jest odmianą powojnika, którą cechują piękne obfite kwiaty o intensywnie purpurowej barwie. Jest jednym z najdłużej kwitnących clematisów. Bardzo łatwy w uprawie i pielęgnacji, a także odporny na choroby. Obficie kwitnie w czerwcu i ponownie, ale słabiej w sierpniu i wrześniu. Polecana do małych ogrodów. Osiąga 2-3 m wysokości. 

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Dostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Wyhodował Władysław Noll, odmiana otrzymała nagrodę Award of Garden Merit 1993. Ze względu na swój kompaktowy wzrost, jest doskonałą roślina do uprawy w pojemnikach, dzięki temu może stać się przepiękną ozdobą balkonu i tarasu. Rośnie umiarkowanie silnie, osiągając 2 m wys.

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty duże o średnicy  14 cm, aksamitne, ciemnoczerwone, prawie czarne na początku kwitnienia, złożone z 6 wydłużonych działek. Pręciki mają żółte pylniki na białych nitkach. 

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie obficie w czerwcu i ponownie, ale już słabiej na przełomie sierpnia/września

Liście

Liście: Jasnozielone, liście pojedyncze lub trójlistkowe złożone z owalnych,  prawie eliptycznych listków

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Lubi miejsca osłonięte, a zarazem słoneczne. Może rosnąć na każdej wystawie. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej).

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Tnie się słabo. Na przełomie lutego i marca wystarczy usunąć martwe pędy, a żywe można przyciąć słabo, w pierwszym roku 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim ˗ 70 cm, a w następnych latach na wys. 150 cm. Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. 

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy.  

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu. Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska.

Opis

Zimozielone
nie
Kolor kwiatów
czerwony
purpurowy
Termin kwitnienia
IX
VI
VIII
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539172317
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy