• Obecnie brak na stanie
  • Powojnik Wildfire wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Wildfire wielkokwiatowy 1L
  • Powojnik Wildfire wielkokwiatowy 1L
Powojnik Wildfire wielkokwiatowy 1L
search
Clematisy - Powojniki

Powojnik Wildfire wielkokwiatowy 1L

clematis Wildfire

Skrócony opis produktu:

Powojnik wielkokwiatowy Wildfire to polska odmiana o barwie fioletowoniebieskiej, z czerwonopurpurową pręgą przez środek i o pofalowanych brzegach. Kwitnie dwukrotnie i obficie. Przydatna do uprawy przy ogrodzeniach, altanach, kratach, tyczkach. Osiąga wysokość 2-3m wysokości.  

Zobacz pełny opis

Dostępność produktu:

Niedostępny

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Cena

25,99 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 25,99 zł
Ilość

Kup do 12:00 a towar wyślemy jeszcze dziś!

Zostało Ci tylko 100,00 zł do darmowej dostawy!

0 zł / 100,00 zł

Gwarancja jakości

Bezpieczne płatności

Szybka wysyłka

Wsparcie eksperta

Opis

Opis ogólny: Wyhodował Szczepan Marczyński, Polska 1996 r. W sprzedaży od 2008 r.  

Kwiaty

Kwiaty: Kwiaty duże, śr. 15˗20 cm, złożone z 6˗8 fioletowoniebieskich działek z czerwonopurpurową pręgą biegnącą prze środek, z pofalowanymi brzegami. Pręciki mają czerwonopurpurowe pylniki i białe nitki.   

Kwitnienie

Kwitnienie: Kwitnie obficie w maju i czerwcu i ponownie, choć mniej intensywnie sierpnia do września.  

Liście

Liście: Liście pojedyncze sercowate oraz trójdzielne złożone z trzech eliptycznych, ostro zakończonych listków, półmatowe, jasnozielone, bez owłosienia.

StanowiskoWymagania

Stanowisko/wymagania: Najlepiej rośnie i kwitnie na stanowiskach dobrze oświetlonych. Dobrze rośnie na każdej wystawie słonecznej. Powojniki do prawidłowego wzrostu potrzebują gleby zasobnej w wilgoć i próchnicę, posiadającej odczyn obojętny do lekko kwaśnego. Podłoże musi być przy tym odpowiednio przewiewne (dla powojników nie nadają się ciężkie gliny, ale też nie całkiem piaszczystej). 

Pielęgnacja

Pielęgnacja: Jesienią warto obłożyć podstawę roślin kompostem lub rozłożonym, starym lub granulowanym obornikiem, a wiosną zastosować nawożenie mineralne. W sezonie nie zapominać o systematycznym podlewaniu.

Cięcie

Pielęgnacja: Nie warto bać się cięcia młodej rośliny - przycinanie wymusza na pnączach rozkrzewianie a w efekcie zagęszczenie się już od podstawy. Red Star wymaga słabego cięcia.  Tnie się słabo. Na przełomie II i III wystarczy usunąć martwe pędy, a żywe można przyciąć słabo: w pierwszym roku 30 cm od ziemi nad silnymi pąkami, w drugim ˗ 70 cm, a w następnych latach na wys. 150 cm. 

Podpory

Podpory: Łatwo porasta wszelkiego rodzaju siatki, tyczki, linki, słupki, kratki, płoty, ażurowe ścianki altan oraz pergole. Elementy z których składa się podpora nie powinny przekraczać 1 cm średnicy. Może wspinać się po naturalnych podporach, np. krzewach liściastych lub iglastych oraz krzewinkach.

Zimowanie

Zimowanie: Mrozoodporny (strefa 4; do -34°C) dobrze znosi zimy w naszym klimacie. Zaleca się okrywanie na zimę młodych sadzonek, np. robiąc kopczyk 30 cm z ziemi lub torfu.  Powojnik nie jest pnączem zimozielonym.

Pochodzenie

Pochodzenie: Polska. 

Opis

Rodzaj
ozdobne
Kolor kwiatów
fioletowoniebieskie
fioletowy
Termin kwitnienia
IX
V
VI
VII
VIII
Pachnące kwiaty
nie
Wiek rośliny
2

Specyficzne kody

EAN13
5902539170115
Opinie (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Polecamy